امکانات سايت
کل مقالات
نظرات عمومی
اضافه نمودن وبسايت
کل وبسايتها
نظراتم دروبسایتهای ديگر
صفحه اصلی
فروشگاه شارژ

آخرين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
تآملي بر ابتداي سوره روم
صبر و اصلاح طلبی نه براندازی و تجزيه
ارزشت مساوی عملت
بازگشت دوباره جهنميان به دنيا
بدگويي خيالی
تعدد زوجات و طلاق
اعتياد و طلاق
ارتباط نامشروع
بی اعتمادی
پربيننده ترين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
صبر و اصلاح طلبی نه براندازی و تجزيه
دخالتهاي بيگانگان در خانواده
نظرات سه روزاخير
پرنظر ترين مطالب:
رفتاربا همسر|56نظر|
دخالتهاي بيگانگان در خانواده|39نظر|
شناخت قبل از ازدواج|31نظر|

مديريت:
خلفان نصيحت کن
ايميل:
khalfan@khalfan.ir
آخرين مراجعه
11بهمن1397ساعت 11:8:24
ورودمديريت:
نام:
رمز:

بدگويي خيالی«پنجشنبه25دي1393»تعداد بازديد:1521
عَنْ أَبِي هُرَيْرَةَ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ أَلَا تَعْجَبُونَ كَيْفَ يَصْرِفُ اللَّهُ عَنِّي شَتْمَ قُرَيْشٍ وَلَعْنَهُمْ يَشْتِمُونَ مُذَمَّمًا وَيَلْعَنُونَ مُذَمَّمًا وَأَنَا مُحَمَّدٌ.

ابی هريرة رضی الله عنه روايت نموده که پيامبر خدا - درود و سلام خدا بر او باد- فرمودند : آيا تعجب نمی کنيد که چگونه خداوند ،بدگويي های قريش و نفرين هايشان را از من دور نموده است؛ آنها مذمم را بدگويي می نمايند در حالی که من محمدم.

زمانی که کينه و نفرت قريش نسبت به رسول الله صلی الله عليه و سلم بسيار شدت گرفت،آنها از بردن نام محمد صلی الله عليه و سلم نيز خودداری می نمودند زيرا اين نام به معنای تمجيد و ستايش شده می باشد و آنها از معنای مخالف آن يعنی "نکوهيده شده" اسم مذمم را برای خود ساختند و بدگوييهايشان و اشعار توهين آميزشان را بر اسم مذمم می سرودند، بنابراين بدگويي های آنها حتی در لفظ هم متوجه پيامبر خدا صلی الله عليه و سلم نمی شد.
امروزه کاريکاتورهايي که برای پيامبران خدا طراحی می نمايند نيز اينچنين است و هرچند طراحان مقصودشان پيامبران خدا باشد اما در واقع امر هيچ نسبتی با آنها ندارد زيرا اگر بخواهند صورت آنها، آنگونه که در کتب سيرت توصيف شده و در واقعيت بوده اند را طراحی نمايند،تصويرشان، سراسر حسن سيرت آنها را می رساند که در اينصورت هدف شومشان براورده نمی شود،بنابراين ناچارند که همانند کفار قريش که از لفظ مذمم استفاده می کردند ،از يک تصوير خيالی و بسيار دور از چهره ی واقعی پيامبران استفاده نمايند و در واقع اين تصاوير هيچ ارتباطی باپيامبران نداشته و به همان گمراهی قريش دچار شده اند.
مقام و منزلت پيامبران خدا جايگاهی نيست که توسط مردم ايجاد شده باشد بلکه خالق جهان آن را بلند داشته است و نزد خداوند جايگاه والايي دارند و مطمئنا تلاشها برای شکستن جايگاه رفيع آنها هرگز توفيقی نخواهد يافت و اراده ی خدا ،فوق اراده ی تمام مخلوقات آشکار خواهد گشت.
نظرات فرستاده شده برای اين مطلب
نام:حسن زاده«دوشنبه27بهمن1393ساعت 9:51:50»

با عرض سلام و وقت به خیر
آموزشگاه فرزانگان در بندرکنگ آغاز به فعالیت نموده است؛ امید بر آن است در مقابل این لطف و بزرگواری حق، خدمات ارزنده ای را با مشارکت شما ارائه دهیم.

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام. متشکر از لطفتان.اميدواريم شاهد خدمات ارزنده ای در جهت رشد نسل جوان جامعه مان از اين آموزشگاه باشيم.«دوشنبه27بهمن1393ساعت 18:57:19»

نظر شما راجع به این مطلب:
نام شما:
وبسايت شما:
متن نظر:


=6+3
وبسايتهای برتر
مجتمع علمی فرهنگی سلطان العلماء بندرلنگه
نسيم
بیداری اسلامی
دخت کنگ
ديوان
مدرسه علوم دينی صلاح الدين ايوبی اروميه
مجد
کلگر
کنکاش
کنگستان
بانوی کنگی
مسجد جامع بندر کنگ
اعجاز علمی در قرآن و حديث
الحورویدیوهای مکه ومدینه واناشید اسلامی
زعفرون
آخرين ورود از:
بیداری اسلامی

آماربازديد
افرادآنلاين
آمريکا(2)
بازديدامروز:2
بازديدديروز:12
بازديدهفته قبل:619
بازديدكل:577123