امکانات سايت
کل مقالات
نظرات عمومی
اضافه نمودن وبسايت
کل وبسايتها
نظراتم دروبسایتهای ديگر
صفحه اصلی
فروشگاه شارژ

آخرين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
تآملي بر ابتداي سوره روم
صبر و اصلاح طلبی نه براندازی و تجزيه
ارزشت مساوی عملت
بازگشت دوباره جهنميان به دنيا
بدگويي خيالی
تعدد زوجات و طلاق
اعتياد و طلاق
ارتباط نامشروع
بی اعتمادی
پربيننده ترين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
دخالتهاي بيگانگان در خانواده
شناخت قبل از ازدواج
نظرات سه روزاخير
پرنظر ترين مطالب:
رفتاربا همسر|56نظر|
دخالتهاي بيگانگان در خانواده|39نظر|
شناخت قبل از ازدواج|31نظر|

مديريت:
خلفان نصيحت کن
ايميل:
khalfan@khalfan.ir
آخرين مراجعه
11بهمن1397ساعت 11:8:24
ورودمديريت:
نام:
رمز:

پافشاری بر وجود ، آزادی در قدرت«چهارشنبه9آبان1386»تعداد بازديد:1212
مَا کَانَ لِنَبِیٍّ أَنْ یَکُونَ لَهُ أَسْرَى حَتَّى یُثْخِنَ فِی الْأَرْضِ...(67انفال) فَإِذَا لَقِیتُمُ الَّذِینَ کَفَرُوا فَضَرْبَ الرِّقَابِ حَتَّى إِذَا أَثْخَنْتُمُوهُمْ فَشُدُّوا الْوَثَاقَ فَإِمَّا مَنًّا بَعْدُ وَإِمَّا فِدَاءً حَتَّى تَضَعَ الْحَرْبُ أَوْزَارَهَا...(47محمد)
هیچ پیغمبری حق ندارد که اسیران جنگی داشته باشد مگر آنگاه که کاملا بر دشمن پیروز گردد وبرمنطقه قدرت وسیطره یابد...
هرگاه با کافران (در جنگ) مواجه می شوید گردنشان را بزنید،تا اینکه دشمن را ضعیف ساختید آنگاه بندها را محکم بندید و بعد یا بلاعوض آنها را آزاد سازید و یا فدیه گرفته وآنها را آزاد سازید تا بار سنگین جنگ خاموش شود...
یکی از مواردی که همه ی موجودات در پی آن تلاش می کنند فراهم آوردن زمینه های موجودیتشان می باشد و اگر چیزی در این مورد با آنها تنازع کند، در مقابلش هرچه در توان داشته باشند انجام می دهند هرچند این امر به سلب وجود آن چیزی باشد که قصد سلب وجود آنهادارد.
در این امر ابتدایی ومسلّم هر صاحب شعوری چه حق باشد وچه باطل مشترک است ، و زمانی که وجود آنها در مخاطره باشد دشمن را گردن می زنند.
اما زمانی که آتش جنگ و نابودی فیزیکی بر طرف شود و آرامش و میدان فکری حاکم شود حق و باطل مسیر متفاوتی به خود می گیرد:
یکی از تفاوتهایی که بین حکومتها و قدرتهای بر حق وقدرتهای باطل وجود دارد اینست که زمانی که حق به قدرت می رسد وتمکین می یابد بر آزادی اندیشه ها می افزاید و زمانی که باطل به قدرت می رسد خفقان و سلب آزادی های فکری می نماید واین دو تفاوت از آنجا بر می خیزد که در فضای فکری آزاد حقیقتها جایگاهش محقق می شود ولی باطل باطل بودنش آشکار می شود وباعث نابودیش می گردد، پس در این میدان، باز دو گروه برای وجود خود عکس العمل دارند، اما عکس العملی کاملا متفاوت...
نظرات فرستاده شده برای اين مطلب
نام:اصغر«جمعه11آبان1386ساعت 0:29:58»

لطفا جواب را به ايميل بفرستيد
آيا آب مني يا اسپرم پليد است

پاسخ مدير سايت:در قرآن کريم 12 مرتبه لفظ نطفه آمده است اما هيچ جا اشاره اي به نجاست آن نشده است و صفاتي همانند پستي ، جهندگي ، امشاج(آميختگي) آمده است که هيچ کدام بر نجاست آن دلالت ندارد {(ثُمَّ جَعَلَ نَسْلَهُ مِنْ سُلَالَةٍ مِنْ مَاءٍ مَهِينٍ (8سجدة) -أَلَمْ نَخْلُقْكُمْ مِنْ مَاءٍ مَهِينٍ (20مرسلات)-خُلِقَ مِنْ مَاءٍ دَافِقٍ (6طارق)-من نطفة امشاج...}.در بين مذاهب هم اختلاف است و فقه شافعي و حنبلي قول ظاهرترشان بر اينست که نطفه _جز نطفه ي سگ وخوک- نجس نمي باشد زيرا اصل آدمي مي باشد و در حديث آمده است که عايشه نطفه اي که خشکيده بود را از لباس پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم با ناخن کنده و آنحضرت در آن لباس نماز خواندند و از ابن عباس هم روايت شده که آن همانند آب و خلط دهان است وهر چند نجس نمي باشد ، پاکيزه هم نمي باشد و بهتر است به هر صورتي زايل شود.و اما نزد فقه حنفيه و مالکيه نجس است و راه بر طرف کردن اين نجاست را غير از شستن ، -طبق روايات -کندن آن با ناخن نيز جايز دانسته اند.ودلائل آنها بر نجس بودن آن اينست که:1- چون از راه ادرار خارج مي شود بر آن قياس گرفته مي شود.2- اصل مني از خون است .3- شباهت بيشتري به نجاستها دارد.نظر بنده بر اينست که نجس نيست بلکه چنانچه آيات آن را پست(مهين) معرفي مي کند وطبع سليم از آن نفرت دارد و سنت پيامبر بر ازاله ي آن است ، پاکيزگي از آن سنت مؤکد است و چون اصل بر عدم حکم نجاست بر اشياء است ودلائلي که برنجاست آن آورده اند نيز چندان قوي نيست ومي توان به آساني پاسخ گفت:1- بچه هم از راه خروج نجاست خارج مي شود اما هيچ کس حکم بر نجاست آن نمي دهد!2- وشير هم اصلش از خون و سرگين است (من بين فرث ودم لبنا...الاية)اما کسي نمي گويد شير نجس است!3- و با شباهت چيزي به نجاست يا نپسنديدن طبائع نمي توان حکم به نجاست داد.والله تعالي أعلم.«شنبه12آبان1386ساعت 6:33:36»

نام:حمدان«جمعه25آبان1386ساعت 20:59:49»

استاد بسيار بزرگوارم وبلاگ حقير بروزشده حتما سري بزنيد.

پاسخ مدير سايت:برادر عزيز خواهشمندم در قسمت نظرات از الفاظي که جنبه ي مدحي باشد که در من نيست خودداري ورزيد. حتما به وبلاگ زيباي شما خواهم آمد.«جمعه25آبان1386ساعت 22:27:23»

نام:چوک کنگ«سه شنبه29آبان1386ساعت 0:44:7»

السلام عليکم
ضمن تشکر از زحمات شما در صورت امکان جهت نشان دادن چهره واقعي اهل سنت در ذهن عموم مطالبي درمورد فرد دروغگويي بنام تيجاني به ثبت برسانيد. مطمئن باشيد بنده از هرگونه همکاري هاي لازم در اين زمينه کوتاهي ننمايم

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام.مي توانيد به آخرين قسمت سخنان شيخ محمد علي اميني در پاسخ به سوالات دانشجويان در سايت مدرسه علوم دينيه سلطان العلماء بندر لنگه مراجعه کنيد.کافي و وافي پاسخ داده شده است.درپناه حق.«سه شنبه29آبان1386ساعت 4:24:32»

نام:اندیشه ورز برنا«جمعه2آذر1386ساعت 17:19:45»

سلام..خسته نباشيد.
اميدواريم ياران خوبي براي هم باشيم.اگر به محفل گرم جوانان دلگرم عسلويه (پايتخت تمدن اقتصادي ايران) جايي که پروژه هاي ملي گاز نفت و پتروشيمي اجرا مي شود..تشريف بياوريد .سپاسگذار خواهيم شد.
تاريخ عسلويه با عنوان« تاريخ عسلويه .. گذشته اي چشم انتظار آينده» و همچنين« واقعيتهاي عسلويه بخوانيد»... مظمئنا مطلب نويي خواهد بود ممکن است جايي ديگر نبنيد..
اگه وقت داشتين يه انديشه اي بدهيد.
به روزيم شما بهروز باشيد..

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام.إن شاء الله. موفق باشيد.«جمعه2آذر1386ساعت 19:27:23»

نام:فرهاد«سه شنبه6آذر1386ساعت 5:1:55»

باسلام خدمت شما همشهري گرامي وبا تشكر از زحمات شما
1 سوال از شما داشتم :
حكم جوايز قرض الحسنه بانكها چيست؟
منتظرجوابتون هستم %
درپناه حق پاينده واستوار

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام ورحمة الله.بنا به فتواي علما مشکلي ندارد اما در اختيار بانک قرار دادن سرمايه هاي خودمان که باعث رشد و قوت بانک -آنهم بانکي که در زمينه ي ربوي فعاليتهايي دارد-خالي از شبهه نيست و شايد ارتباطي غير مستقيم از جانب ما در جهت آن باشد.والله سبحانه وتعالي اعلم. براي اطلاع بيشتر به اين آدرس مدرسه دينی مراجعه نماييد: http://www.sultanolama.com«سه شنبه6آذر1386ساعت 5:49:16»

نظر شما راجع به این مطلب:
نام شما:
وبسايت شما:
متن نظر:


=2+3
وبسايتهای برتر
مجتمع علمی فرهنگی سلطان العلماء بندرلنگه
نسيم
بیداری اسلامی
دخت کنگ
ديوان
مدرسه علوم دينی صلاح الدين ايوبی اروميه
مجد
کلگر
کنکاش
کنگستان
بانوی کنگی
مسجد جامع بندر کنگ
اعجاز علمی در قرآن و حديث
الحورویدیوهای مکه ومدینه واناشید اسلامی
زعفرون
آخرين ورود از:
بیداری اسلامی

آماربازديد
افرادآنلاين
آمريکا(5)
بازديدامروز:17
بازديدديروز:28
بازديدهفته قبل:231
بازديدكل:574797