امکانات سايت
کل مقالات
نظرات عمومی
اضافه نمودن وبسايت
کل وبسايتها
نظراتم دروبسایتهای ديگر
صفحه اصلی
فروشگاه شارژ

آخرين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
تآملي بر ابتداي سوره روم
صبر و اصلاح طلبی نه براندازی و تجزيه
ارزشت مساوی عملت
بازگشت دوباره جهنميان به دنيا
بدگويي خيالی
تعدد زوجات و طلاق
اعتياد و طلاق
ارتباط نامشروع
بی اعتمادی
پربيننده ترين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
دخالتهاي بيگانگان در خانواده
شناخت قبل از ازدواج
نظرات سه روزاخير
پرنظر ترين مطالب:
رفتاربا همسر|56نظر|
دخالتهاي بيگانگان در خانواده|39نظر|
شناخت قبل از ازدواج|31نظر|

مديريت:
خلفان نصيحت کن
ايميل:
khalfan@khalfan.ir
آخرين مراجعه
11بهمن1397ساعت 11:8:24
ورودمديريت:
نام:
رمز:

ازدرب وارد شوید.«يکشنبه13ارديبهشت1388»تعداد بازديد:1148
یَسْأَلُونَکَ عَنِ الْأَهِلَّةِ قُلْ هِیَ مَوَاقِیتُ لِلنَّاسِ وَالْحَجِّ وَلَیْسَ الْبِرُّ بِأَنْ تَأْتُوا الْبُیُوتَ مِنْ ظُهُورِهَا وَلَکِنَّ الْبِرَّ مَنِ اتَّقَى وَأْتُوا الْبُیُوتَ مِنْ أَبْوَابِهَا وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ (189)
در باره هلالها از تو مى‏پرسند بگو آنها براى شمارش اوقات مردم و موسم حج‏است و نیکى آن نیست که از پشت‏خانه‏ها درآیید بلکه نیک آن است که تقوا پیشه کند و به خانه‏ها از در آنها داخل شوید و از خدا بترسید باشد که رستگار گردید (189)
گاهی اوقات مشاهده می نماییم که عده ای انتظار بیش از حد از وحی و قرآن دارند و می خواهند طبق خواسته ی آنها وحی از حوزه ی خود بیرون رود ، و علوم مختلفی که انسانها با گذشت زمان آن را کسب می نمایند بیان نماید درحالی که قرآن از پرداختن به این امور خودداری می نماید بلکه به بیان امور اجتماعی که ضرورت اصلاح جامعه است و امور غیبی که منفعتش اصلاح جامعه بوده وتنها راه دریافتش وحی است می پردازد و راه را بر عقل تنگ نمی نماید.
در آیه ی مذکور یاران پیامبر در مورد علت تغییر شکل هلال ماه می پرسند ولی وحی از پاسخ واقعی سوال ، که علمای نجوم بیانش می کنند ، طفره رفته و حکمتش را بیان می نماید و شایسته نمی داند خانه ای که در دارد، از پشت بامش ورود شود زیرا علومی که راهش از طریق عقل و پیشرفت برای انسانها میسر است اگر وحی در آن دخالت کند همچون رها کردن درب منزل و رفتن از پشت بام می ماند.
پس هرگز گول یاوه گویانی که قرآن را کتابی معرفی می نمایند که همه ی علوم در آنست نخوریم ، بلکه قرآن به تخصص اهمیت می دهد و پیمودن راهها را از مسیرش و وارد شدن به خانه ها را از دربش می پسندد و تقوا را در راه صحیح و نیک رفتن می داند.
نظرات فرستاده شده برای اين مطلب
نام:ملا«يکشنبه13ارديبهشت1388ساعت 10:30:14»

السلام عليكم
مدتها ما ارتباط خانه و در و پشت بام را با آن ماه نمي دانستيم.شما را سپاس كه گفتيد.

پاسخ مدير سايت:عليكم السلام.بنده هم چندين مدت بود که فکر مي کردم اين آيه خيلي بي ربط گفته، اما خدا را شکر به نتيجه رسيدم.«دوشنبه14ارديبهشت1388ساعت 6:2:11»

نام:موسی«چهارشنبه20خرداد1388ساعت 13:13:57»

البته تفسير دوم نيز بي‏سوادي محمد و دروغگويي او در ادعايش با خداست. چراکه ايشان درباب جنين و ... اظهارفضل علمي فرموده‏اند ولي به ماه که رسيد، ظاهرا کم آورده و به حج حواله داده‏اند.

پاسخ مدير سايت:اولا كه اين سخن از محمد نيست وگرنه ده ها مانند او پيدا مي شدند و همانندش مي آوردند
ثانياً آيات در باب جنين و ... اصلا حقايق علمي را بسط نداده ، بلكه اشاراتي سطحي به مراحل آن شده كه براي انسانها مفيد است و تفكر در آنها باعث ريشه كن شدن مرض تكبر مي شود، آنچه كتابها درباره ي آن آيات مي گويند با استمداد از علوم امروزي مي گويند ، به احتمال زياد شما به اصل آيات توجه ننموده اي و توضيحات را به حساب آنها گذاشته اي. البته شكي نيست كه همان اشارات هم با حقايق علمي سازگاري دارد چون از جانب خالقي است كه به همه چيز آگاه است نه از جانب محمد.
ثالثا سخن شما كاملا با هم تضاد دارد قسمت اول گوينده را بيسواد ناميدي چطور در قسمت دوم همين شخص بيسواد را اظهار كننده ي فضل علمي مي نامي؟مگر مي شود يك گوينده هم عالم باشد هم بي سواد؟
«پنجشنبه21خرداد1388ساعت 9:45:45»

نام:پدربزرگ«دوشنبه8تير1388ساعت 19:51:59»

سلام
تفسير جالبي بود برام تازگي داشت فكر كنم اول مفسري هستي كه قرآن را كتابي كامل نميدونه ( هرگز گول ياوه گوياني که قرآن را کتابي معرفي مي نمايند که همه ي علوم در آنست نخوريم)
جالبه زماني كه اعراب به ايران حمله كردن بزرگترين كتابخانه دنيا جندي شاپور را فقط و فقط بنا به اينكه ما كامل ترين كتاب و كتاب وحي را داريم در آتش سوزاندن

پاسخ مدير سايت:عليكم السلام
خوشحالم كه پس ار غيبتي طولاني باز تشريف فرما شديد.
البته اين سخنان بنده و شما به معناي وجود نقص در قرآن نيست بلكه خارج نشدن از حوزه ي خود و بيان نكردن آنچه ضرورتي به بيان از جانب متكلم نيست و موئثر بودن نه متأثر شدن،از مزيتها و صفات بارز قرآن است.
اگر به فرض سوزاندن كتابخانه حقيقت داشته باشد مطمئنا عملي شنيع است ، فرقي ندارد به دست يا دستور چه كسي صورت گرفته باشد زيرا سفارش قرآن به مستفيد شدن ازآثار علمي گذشتگان است:فَاسْأَلُوا أَهْلَ الذِّكْرِ إِنْ كُنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ (43نحل) و از بين بردن و تحريف آثار گذشته را به عنوان بزرگترين جرمهاي اهل كتاب معرفي مي كند.
موفق باشيد
«چهارشنبه10تير1388ساعت 23:25:44»

نام:مجيد«دوشنبه25بهمن1389ساعت 20:42:51»

سلام وبلاگ شما را يكي از دوستان معرفي كردند.
وبلاگ پربار و خوبي داريد. نحوه ي جواب دادن شما به سوالات نيز كامل است.
موفق باشيد. وبلاگ شما را لينك كردم. باز هم سر ميزنم.

نظر شما راجع به این مطلب:
نام شما:
وبسايت شما:
متن نظر:


=3+6
وبسايتهای برتر
مجتمع علمی فرهنگی سلطان العلماء بندرلنگه
نسيم
بیداری اسلامی
دخت کنگ
ديوان
مدرسه علوم دينی صلاح الدين ايوبی اروميه
مجد
کلگر
کنکاش
کنگستان
بانوی کنگی
مسجد جامع بندر کنگ
اعجاز علمی در قرآن و حديث
الحورویدیوهای مکه ومدینه واناشید اسلامی
زعفرون
آخرين ورود از:
بیداری اسلامی

آماربازديد
افرادآنلاين
آمريکا(2)
بازديدامروز:14
بازديدديروز:28
بازديدهفته قبل:229
بازديدكل:574794