امکانات سايت
کل مقالات
نظرات عمومی
اضافه نمودن وبسايت
کل وبسايتها
نظراتم دروبسایتهای ديگر
صفحه اصلی
فروشگاه شارژ

آخرين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
تآملي بر ابتداي سوره روم
صبر و اصلاح طلبی نه براندازی و تجزيه
ارزشت مساوی عملت
بازگشت دوباره جهنميان به دنيا
بدگويي خيالی
تعدد زوجات و طلاق
اعتياد و طلاق
ارتباط نامشروع
بی اعتمادی
پربيننده ترين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
دخالتهاي بيگانگان در خانواده
شناخت قبل از ازدواج
نظرات سه روزاخير
پرنظر ترين مطالب:
رفتاربا همسر|56نظر|
دخالتهاي بيگانگان در خانواده|39نظر|
شناخت قبل از ازدواج|31نظر|

مديريت:
خلفان نصيحت کن
ايميل:
khalfan@khalfan.ir
آخرين مراجعه
11بهمن1397ساعت 11:8:24
ورودمديريت:
نام:
رمز:

لا یلدغ المومن من جحر واحد مرتین «چهارشنبه28ارديبهشت1390»تعداد بازديد:1151
دیشب در اخبار 20:30 مسئله ی کلاهبرداری به نام ... که سالها قبل به کنگ نیز آمدند وبا استقبال عده ی کثیری از همشهریان ساده لوح روبرو شدند را یاداور شد که چگونه با یک ادعای احمقانه شفا بخشی و انرژی درمانی، اموال بسیاری را چپاول و با خود از کشور خارج نمودند و از محاکمه گریختند.

این مسئله سوالی در ذهن بنده ایجاد کرد که اگر بار دیگر این کلاهبردار برگردد آیا مردم استقبال خواهند نمود یا درس عبرت گرفته اند؟

بگذریم....

مسئله ای در شهرما چند وقتی است در جریان است که به هیچ وجه برای بنده قابل توجیه و معقولانه نیست و آنهم طرحهایی است که از طرف ... اعلام شده و به هدف کمک به نیازمندان مقداری پول از افراد دریافت می شود وادعا می شود که پس از چند ماه با اضافه نمودن پول خیریه بر آن پولهای دریافتی وسائلی همانند کولر و حتی جدیداً ماشین به ثبت نام کنندگان تحویل داده می شود و مقدار مبلغ دریافت شده از ثبت نام کننده چیزی در حدود نصف قیمت آن اشیاء است.

بنده در این مقاله قصد هیچگونه توهینی به شخصیتی که این طرحها را اعلام می کند ندارم و حق هم ندارم تاوقتی که کار خطایی از شخصی به اثبات نرسیده ،نسبت ناشایستی بدهم و در حال حاضر وی نزد بنده محترم است، اما چند ایراد در این طرح می بینم که اگر پاسخی باشد مایلم همشهریان محترم در قسمت نظرات آن پاسخها را بدهند.

1- مطمئناً اموال خیریه محدود است و اینگونه نیست که هر اندازه مردم ثبت نام نماید بتوان برای آنها تهیه نمود و پاسخگو شد، چگونه است که در این طرح محدودیتی برای تعداد ثبت نام کنندگان نمی بینیم؟!

2- مطمئنا خیرین اگراموالی برای خیر داشته باشند به فقرا و نیازمندان می دهند، چگونه است که در این طرح هر کسی می تواند ثبت نام نماید؟!

3- اگر واقعا اموال خیریه ای در کار است ، آیا اولویت ندارد به فقرایی که همین مقدار پول برای ثبت نام هم ندارند تعلق گیرد؟

4- اگر مقداری دقت نماییم می بینیم که با توجه به تحویل دادن وسائل به برخی افراد که در سری اول ثبت نام نموده اند و تبلیغات طبیعی این افراد، هم اکنون افراد بسیار زیادی به این طرح هجوم آورده اند و شاید این اموال به صدها میلیون برسد ، آیا ضروری نیست که وقتی پای این همه اموال مردم در میان است ، افرادی که پول می دهند مدرک قانونی داشته باشند تا اگر مشکلی پیش آمد بتوانند مطالبه حق خود بنمایند ، زیرا تحویل دادن فتکوپی شناسنامه وعکس و فیش واریز به حساب بانکی حقی را برای افراد اثبات نمی کند ومدرکی قانونی به حساب نمی آید.

و در آخر نیز به کسانی که در اینگونه طرحها اموالشان را صرف می کنند یاداوری می نمایم که اگر مشکلی برای اموالشان پیش آمد فقط باید خود را مقصر بدانند و حق ندارند آن را از چشم قرآن و اسلام و اندیشمندان دینی بدانند فقط به آن خاطر که طرف حسابشان حافظ قرآن یا خطبه خوان یا امام نماز تراویح بوده است ،زیرا سفارش مؤکد قرآن بر آنست که مسائل مالی باید قانونی و ثبت شده باشد و خداوند عزوجل طولانی ترین آیه ی قرآن را صرف این مسئله نموده است: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا تَدَایَنْتُمْ بِدَیْنٍ إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى فَاکْتُبُوهُ....
نظرات فرستاده شده برای اين مطلب
نام:فريدون«شنبه7خرداد1390ساعت 16:41:17»

درد من تنهايي نيست ، يلکه مرگ ملتي است که گدايي را قناعت ، بي عرضگي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حکمت خداوند مي نامد ( مهاتما گاندي )
متاسفانه محدوديت در تعداد حروف مانع از آن شد که نوشته ام ارسال کنم .

پاسخ مدير سايت:إن شاء الله با انتقال از پارسی بلاگ به سايت مستقل مشکلات رفع خواهد شد.«پنجشنبه1فروردين1392ساعت 2:27:17»

نام:من جون«سه شنبه31خرداد1390ساعت 1:39:16»

سلااااام بر حجت الاسلام و المسلمين حاج شيخ ملا آقاي نصيحتکن(مدظلکم عالي) امروز مي خوام نظربارانت کنم ..... نه آخه تو فقط بگو چرا قالب وبلاگ رو دوباره عوض کردي ؟؟؟ مي خواي دق مرگم کني؟؟؟ بعدشم دوباره آفرين اين نصيحت هم خيلي موثر بود آقاي نصيحت کن جون

نظر شما راجع به این مطلب:
نام شما:
وبسايت شما:
متن نظر:


=10+9
وبسايتهای برتر
مجتمع علمی فرهنگی سلطان العلماء بندرلنگه
نسيم
بیداری اسلامی
دخت کنگ
ديوان
مدرسه علوم دينی صلاح الدين ايوبی اروميه
مجد
کلگر
کنکاش
کنگستان
بانوی کنگی
مسجد جامع بندر کنگ
اعجاز علمی در قرآن و حديث
الحورویدیوهای مکه ومدینه واناشید اسلامی
زعفرون
آخرين ورود از:
بیداری اسلامی

آماربازديد
افرادآنلاين
آمريکا(4)
بازديدامروز:16
بازديدديروز:28
بازديدهفته قبل:230
بازديدكل:574796