امکانات سايت
کل مقالات
نظرات عمومی
اضافه نمودن وبسايت
کل وبسايتها
نظراتم دروبسایتهای ديگر
صفحه اصلی
فروشگاه شارژ

آخرين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
تآملي بر ابتداي سوره روم
صبر و اصلاح طلبی نه براندازی و تجزيه
ارزشت مساوی عملت
بازگشت دوباره جهنميان به دنيا
بدگويي خيالی
تعدد زوجات و طلاق
اعتياد و طلاق
ارتباط نامشروع
بی اعتمادی
پربيننده ترين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
دخالتهاي بيگانگان در خانواده
شناخت قبل از ازدواج
نظرات سه روزاخير
پرنظر ترين مطالب:
رفتاربا همسر|56نظر|
دخالتهاي بيگانگان در خانواده|39نظر|
شناخت قبل از ازدواج|31نظر|

مديريت:
خلفان نصيحت کن
ايميل:
khalfan@khalfan.ir
آخرين مراجعه
11بهمن1397ساعت 11:8:24
ورودمديريت:
نام:
رمز:

خودکشی تدریجی «جمعه27خرداد1390»تعداد بازديد:1154
... وَلَا تَقْتُلُوا أَنْفُسَکُمْ إِنَّ اللَّهَ کَانَ بِکُمْ رَحِیمًا (29) وَمَنْ یَفْعَلْ ذَلِکَ عُدْوَانًا وَظُلْمًا فَسَوْفَ نُصْلِیهِ نَارًا وَکَانَ ذَلِکَ عَلَى اللَّهِ یَسِیرًا(30)سوره نساء
و خودتان را نکشید ، همانا خداوند نسبت به شما بسیار مهربان است و کسی که این کار دشمنانه و ظالمانه را انجام دهد پس او را به آتش دوزخ خواهیم رساند و این کار بر خدا بسیار آسان است.گلوله ای که به تدریج می کشد
شکی نیست که استعمال دخانیات (سیگار ، قلیان و ...) با توجه به آیات قاطع قرآن کریم حرام و مخالفت صریح با فرمایشات خداوند عز و جل است زیرا خداوند عزوجل در آیه 157 سوره اعراف یکی از وظایف اعلامی خاتم الأنبیاء را تحریم ناپاکیها می داند «...وَیُحِلُّ لَهُمُ الطَّیِّبَاتِ وَیُحَرِّمُ عَلَیْهِمُ الْخَبَائِثَ ...» و شکی نیست که دخانیات برای بدن از ناپاکیها است زیرا هر شخص سالم آن را نامطبوع می داند و هم زیان و مرگباریش از نظر علمی کاملا ثابت شده است.
ظاهرا چندی قبل از طرف مسئولین تنبیهاتی برای دانشجویان سیگاری رشته های پزشکی در دانشگاهها اعمال گشت که به مذاق بعضی افراد ناخوشایند آمد ، اما آیا واقعا این برخوردها شدیدتر از جرمی است که اینگونه افراد انجام میدهند؟
پزشکان پرچمداران گسترش سلامت در جامعه هستند و به اندازه ای که افراد جامعه به گفتار و رفتار پزشکان در زمینه های سلامت جسمی توجه می کنند به هیچ قشر دیگری در این زمینه توجه نمی کنند و حق هم همین است، حال اگر پزشکانی به هر علتی دخانیات استعمال نمایند این جنایتشان تنها متوجه خودشان نیست ،بلکه جان بسیاری افراد را به خطر می اندازند.
باید توجه داشته باشیم که اگر ما در منصبی باشیم که علاوه بر صالح بودن ، اصلاح نمودن نیز بر عهده ی ما باشد وظیفه ی ما بسیار سنگین تر است و چه بسا یک اشتباه که برای دیگری کوچک باشد برای ما جنایتی بزرگ باشد.
واقعا بیندیشیم آیا دریک جامعه:
اگر نیروهای نظامی که وظیفه شان ایجاد امنیت است با اسلحه شان به مردم حمله نمایند ،
حکومت که وظیفه اش ایجاد هماهنگی وانسجام است ایجاد گسستگی و تفرقه نماید ،
علمای دینی که وظیفه شان گسترش عبادت خدا و دوری جامعه از شرک است خود به گناه و خرافات دچار شوند
جامعه چگونه خواهد شد؟
و آیا جرم و خطر اینها برابر است با :
اراذل و اوباشی که بر کسی اسلحه بگیرند؟
بیگانگان و دشمنانی که سعی در ایجاد تفرقه و سست نمودن جامعه داشته باشند؟
افراد نادانی که دچار معصیت و اعمالی شرک آلود شوند؟
هرگز!
پس برای حفظ سلامت جامعه نه تنها این بر خوردها ضعیف است بلکه باید تدابیری اندیشیده شود که اینها هرگز به جایی نرسند که مردم به عنوان الگوی سلامت به ایشان نگاه کنند در حالی که با عملشان گسترش دهنده ی مرض و مرگ و نابودی هستند.
خدا نگهدار تا دو ماه دیگر.
نظرات فرستاده شده برای اين مطلب
نام:فريدون«شنبه28خرداد1390ساعت 18:48:6»

با سلام
اميدوارم به سلامتي برگرديد ، با تمام انتقاداتي که به شما دارم و اگر بخواهم نقدي بر اين پست بنويسم زياد خواهد شد ، اما سلوک و نگرش شما به زندگي اجتماعي از منظر ديني جالب و اميدوارکننده است ، اگر فرصتي شد و محدوديت ارسال رفع شد مفصلتر خواهم نوشت
پس تا فرصتي ديگر ....

پاسخ مدير سايت:عليكم السلام.شما هم شادمان و سلامت باشيد.
إن شاء الله با اسباب کشی در سال جديد-انتقال .بلاگ به سايت- مشکل رفع خواهد شد.
«پنجشنبه1فروردين1392ساعت 8:15:41»

نام:من جان«دوشنبه30خرداد1390ساعت 12:56:36»

سلوم مي گم خلفان تو چرادستت واينميسته؟ تونستي بخوني؟خودم که هنگ کردم چراقالب وبلاگ رودوباره عوض کردي من قالب آبي رو خيلي دوست مي داشتم تو چرا با احساسات من بازي مي کني؟ آخه چرا ؟؟؟ مطلبت بسي جالب بودآفرين

پاسخ مدير سايت:عليك السلوم«دوشنبه7شهريور1390ساعت 18:35:13»

نام:توران«پنجشنبه26ارديبهشت1392ساعت 20:31:42»

سلام بر شما ‏
عالی بود،ممنون

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام.متشکر«شنبه28ارديبهشت1392ساعت 16:2:39»

نام:فريدون«يکشنبه31شهريور1392ساعت 21:29:14»

با سلام
همیشه سعیم بر این بوده و هست که در مورد مسائل اعتقادی اظهار نظری نکنم ، ولی درمورد یکی از نوشته شما چون به نظر می رسد برداشتِ شخصی از مسائلِ دینی است نظرم را می نویسم .
من با کلیات نظر شما در ارتباط با نکشیدن سیگار و قلیان و .... که هیچگونه نفعی ندارند بلکه زیان آنها نه فقط متوجه استفاده کننده که بعضا مثل دخانیات متوجه اطرافیان بیشترخواهد شد ( حتما میدانی که زیان کشیدن قلیان وسیگار متوجه کسانی که درجمع سیگاریها هستند و سیگار نمی کشند بخصوص افراد خانواده بیشتر است ) موافقم اما آنچه محل برداشت متفاوت خواهد بود تفسیر به رای وصدور حکم شدید و چه بسا شک برانگیز می باشد .
شما نوشته ای " شکی نیست که استعمال دخانیات (سیگار ، قلیان و ...) با توجه به آیات قاطع قرآن کریم حرام و مخالفت صریح با فرمایشات خداوند عز و جل است "
امروزه هرچند دولتها از یکطرف و رعایت بیشتر معتادین به سیگار و قلیان و احتراز آنها از استعمال آن در مکانهای سرپوشیده از طرف دییگر آسییب رسانی به اطرافیان کمتر شده ولی متاسفانه هنوز عدد این افراد و بخصوص در میان خدا باوران و دین مداران به حدی است که به کار بردن کلمه حرام و اینکه مخالفت صریح با کلام خداوندی دارد آنهم با برداشتهای شخصی ، برای مرتکبین میتواند پیامد بدی داشته باشد و نیجه ای عکس .
انجام بزه اجتماعی با همه نکوهیده بودن آن هر دقیقه در این جهان پهناور و بخصوص در میان کشورهای اسلامی امری گریزناپذیر شده است . فرایض دینی و قوانین مدنی هم تاکنون نتوانسته اند سیر این ناهنجاری کمتر کرده که حتی فزونی هم می یابد ، لاجرم باید مباحثی از این دست ، علمی وفراز دستیابی به اصلاح ، تزکیه تدریجی روان و جان با خود باوری و اقناع عقلی همراه باشد .
تافرصتی دیگر .....
جهت اطلاع حیلی قبل این مطلب نوشته بودم که به خاطر محدودیت موفق به ار سال آن نشدم

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام،حق با شماست الفاظی که بکار برده ام تا حدودی مناسب نيست و شايسته بود دقت می نمودم و الفاظی متناسب بکار می بردم، هرچند نظرم در مورد حکم آنها تغيير نکرده است و شايع شدن يک گناه موجب جواز آن نمی شود، البته آنچه اين مشکلات را حل می کند بالا رفتن سطح دانش و فرهنگ جامعه است نه مجرد حکم دادن.از تذکر و ياداوری شما متشکرم.«يکشنبه31شهريور1392ساعت 21:45:6»

نظر شما راجع به این مطلب:
نام شما:
وبسايت شما:
متن نظر:


=9+7
وبسايتهای برتر
مجتمع علمی فرهنگی سلطان العلماء بندرلنگه
نسيم
بیداری اسلامی
دخت کنگ
ديوان
مدرسه علوم دينی صلاح الدين ايوبی اروميه
مجد
کلگر
کنکاش
کنگستان
بانوی کنگی
مسجد جامع بندر کنگ
اعجاز علمی در قرآن و حديث
الحورویدیوهای مکه ومدینه واناشید اسلامی
زعفرون
آخرين ورود از:
بیداری اسلامی

آماربازديد
افرادآنلاين
آمريکا(4)
بازديدامروز:17
بازديدديروز:28
بازديدهفته قبل:231
بازديدكل:574797