امکانات سايت
کل مقالات
نظرات عمومی
اضافه نمودن وبسايت
کل وبسايتها
نظراتم دروبسایتهای ديگر
صفحه اصلی
فروشگاه شارژ

آخرين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
تآملي بر ابتداي سوره روم
صبر و اصلاح طلبی نه براندازی و تجزيه
ارزشت مساوی عملت
بازگشت دوباره جهنميان به دنيا
بدگويي خيالی
تعدد زوجات و طلاق
اعتياد و طلاق
ارتباط نامشروع
بی اعتمادی
پربيننده ترين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
دخالتهاي بيگانگان در خانواده
شناخت قبل از ازدواج
نظرات سه روزاخير
پرنظر ترين مطالب:
رفتاربا همسر|56نظر|
دخالتهاي بيگانگان در خانواده|39نظر|
شناخت قبل از ازدواج|31نظر|

مديريت:
خلفان نصيحت کن
ايميل:
khalfan@khalfan.ir
آخرين مراجعه
11بهمن1397ساعت 11:8:24
ورودمديريت:
نام:
رمز:

جمع آوری علل.... «دوشنبه2دي1387»تعداد بازديد:1158
وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ (21روم)
و از نشانه‏هاى او اینست که از نوع خودتان همسرانى براى شما آفرید تا بدانها آرام گیرید و میانتان دوستى و رحمت نهاد آرى در این ، براى مردمى که مى‏ اندیشند قطعا نشانه‏هایى است .
وَأَنْکحُوا الْأَیَامَى مِنْکُمْ وَالصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکُمْ وَإِمَائِکُمْ إِنْ یَکُونُوا فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ (32) وَلْیَسْتَعْفِفِ الَّذِینَ لَا یَجِدُونَ نِکَاحًا حَتَّى یُغْنِیَهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ...(سوره نور)
مجردان خود و غلامان و کنیزان درستکارتان را همسر دهید ، اگر تنگدستند خداوند آنان را از فضل خویش بى‏نیاز خواهد کرد و خدا گشایشگر داناست (32)و کسانى که [وسیله ی] ازدواج نمى‏یابند باید عفت ورزند تا خدا آنان را از فضل خویش بى‏نیاز گرداند...
قال رسول الله صلی الله علیه وسلم: یَا مَعْشَرَ الشَّبَابِ مَنْ اسْتَطَاعَ الْبَاءَةَ فَلْیَتَزَوَّجْ فَإِنَّهُ أَغَضُّ لِلْبَصَرِ وَأَحْصَنُ لِلْفَرْجِ وَمَنْ لَمْ یَسْتَطِعْ فَعَلَیْهِ بِالصَّوْمِ فَإِنَّهُ لَهُ وِجَاءٌ.
ای جوانان کسی که امکانش دارد پس باید ازدواج کند ،زیرا این برای نگهداری چشم از نگاه نادرست و نگهداری شرمگاه از فحشا مناسبتر است و کسی که نتوانست روزه گیرد تا شهوتش را کنترل سازد.(صحیح بخاری)
قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ ثَلَاثَةٌ حَقٌّ عَلَى اللَّهِ عَوْنُهُمْ الْمُجَاهِدُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَالْمُکَاتَبُ الَّذِی یُرِیدُ الْأَدَاءَ وَالنَّاکِحُ الَّذِی یُرِیدُ الْعَفَافَ(سنن ترمذی-حدیث حسن).
پیامبر خدا صلی الله علیه و سلم فرمودند: سه گروهند که بر خدا است آنها را یاری کند:کسی که در راه خدا تلاش می کند،برده ی مکاتبی که در صدد آزاد نمودن خود است و شخصی که برای حفظ پاکدامنی ازدواج می کند.
آنچه هدف از این پست می باشد ، جمع آوری علل یا مشکلات و مواردی است که جامعه ما در زمینه ی ازدواج دچار آن شده است و اختلالاتی در این زمینه پیش آورده است ،بنابر ین از شما درخواست می شود عللی که در نظر دارید در قسمت نظرات این پست ارسال نمایید تا هر کدام از علل را در پستی جداگانه به بحث و بررسی بگذاریم و تدابیر و راه حلهای آن را به کمک نظرات شما بشناسیم. آنچه تا کنون ارسال شده:
1- انحصار حق خواستگاری توسط مردها(فریدون)
2- ازدواجهای در سنین پایین(فریدون)
3- عدم شناخت زوجین از همدیگر قبل از شروع زندگی مشترک، عدم امکان بحث و جدل آزادانه قبل از ازدواج ، سختگیریهای غیر متعارف در خانواده ها (فریدون)
4- کمبود کار فرهنگی در جامعه(فریدون) و نیافتن همسری مستعد
6- از دواج بدون عشق و بیشتر از روی تکلیف خانواده و احساس (فریدون)
7- عدم وجود مجامع عمومی مرد وزن و جدایی های نامشروع در این مجامع
لطفا در قسمت نظرات این پست فقط به ذکرموارد بپردازید وبحث مفصل هرکدام را برای پستی جداگانه ومخصوص نگهدارید. پست بعدی إن شاء الله در مورد "انحصار حق خواستگاری توسط مردها" خواهد بود. نظرات در این موضوع
نظرات فرستاده شده برای اين مطلب
نام:فریدون«سه شنبه3دي1387ساعت 20:45:49»

با سلام
از اينکه تلاشي پيگير در بررسي عوامل سد راه ازدواج و دلايل مشکلات بعضي از خانواده ها به عمل مي آوريد به شما خسته نباشيد مي گويم ، صرفنظر از اينکه اين تلاش شما بتواند در کوتاه مدت نتيجه دلخواه بدست آورد يا خير ، بايد گفت همين گامها است که تغييرات کمي در برخوردهاي فرهنگي ايجاد خواهد کرد تداوم پيگيريها و تغييرات کمي قطعا تغييرات کيفي در ساختار فرهنگي بوجود خواهد آورد . تلاش شما از اين منظز قابل تحسين است که با تکيه بر باورهاي ديني چاره جويي مي کنيد .
کودي تلخو مطلبي در همين رابطه نوشته بود که ايکاش نظراتش را در اينجا هم مطرح مي کرد ، مديران وبلاک دخت کنگ و زعفران و سايت باشگاه در يانوردان ( به نظر مي رسد هرسه از فعالين زنان باشند ) که مي توانستند اين بحثها را از شکل نظرات مردانه خارج کنند هنوز نظراتي ارائه نداده اند وبلاک کنگستان هم در آخرين پستش مطلب جالبي به بحث گذاشته است ، هرچند هنوز فرصت نظر دهي به آن پيدا نکرده ام ولي اگر دوستان به آن وبلاک هم مراجعه کرده و نظر بدهند نيکوست .
و اما در رابطه با طرح پيشنهادي شما من پيشنهادم به صورت زير دسته بندي و طرح مي کنم قطعا شما در نهايت مي توانيد آنطور که صلاح ميدانيد برايند نظرات داده شده مجددا دسته بندي و طرح نماييد
الف : علل شکستهاي ازدواج جاري و روي آوري بعضيها به طلاق و چند همسري –
1_ ازدواجهاي در سنين پايين .
2_ عدم شناخت زوجين از همديگر قبل از شروع زندگي مشترک .
3_ عدم امکان بحث و جدل آزادانه قبل از ازدواج و سختگيريهاي غير متعارف در خانواده ها .
4_ از دواج بدون عشق و بيشتر از روي تکليف خانواده و احساس .
5_ اعتياد .
6_ دخالتهاي غير ضرور خانواده ها .
ب: علل رويگرداني جوانان از ازدواج –

1_ کمبود کار فرهنگي در جامعه .

2_ تغيير نگاه جوانان به ازدواج ( بالا رفتن سن ازدواج ) .

3_ شرايط بد اقتصادي .

4_ هزينه سنگين مالي از دواج .

5 _ بيکاري و شغل کاذب .

6_ پيش شرطهاي خانواده ها .

7_ اعتياد .
8_ انتظارات بجاي دخترها از همسران آينده شان : ( داشتن سرپناهي مستقل ، شغلي مناسب با درامدي که بتواند حداقل شرايط براي زندگي کردن يک خانواده فراهم کند ، حد اقل امکانات رفاهي براي زندگي ، تحصيلات حد اقل در حد ديپلم و .... و مهمتر از همه در بخش با سوادان داشتن نظرات مشترک و قبول برابري حقوق ) .
ج : عوامل فشار مضاعف بر دختران -
1_ انحصار حق خواستگاري توسط جنس ذکور .
2_ نيافتن همسري مستعد .
3_ عدم وجود مجامع عمومي مرد وزن و جدايي هاي نامشروع در اين مجامع .
دو پيشنهاد آخر هرچند من با آن موافق هستم ولي پيشنهاد مديريت وبلاک مي باشد .
د : راه چاره چيست –
1_ تفاهم طرفين .
2_ نگاهي واقع بينانه به زندگي .
3_ برنامه ريزي اقتصادي ( تلاشي مشترک ) .
4_ همدلي و همراهي خانواده ها .
اميدوارم دوستان ديگر با نظر دهي خود به بالابردن کيفيت دسته بنديها توسط مديريت وبلاک کمک کنند .
موفق و پيروز باشيد .

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام و رحمة الله.البته برکسي پوشيده نيست که تلاشها و پيگيريهاي شمادر زمينه هاي فرهنگي اجتماعي شهرمان بسي بيشتر است ...بنده انتظار ندارم هرآنچه در اين مجال به بحث و گفتگو گذاشته مي شود فورا جامعه را تغيير بدهد اما همين ارائه افکار مطمئنا در دراز مدت بي تاثير نخواهد بود و در اصلاح شدن شکي ندارم...راجع به کودي تلخو بايد عرض کنم اگر مي خواهد پاسخش بگيرد در همين جا ايراداتش را عرض نمايد واگر هم احاديث موجود در وبلاگ بنده را آنچنان پست واثر يهود مي داند که حاضر نيست تا بنده از احاديث صحيح استفاده مي نمايم در اين وبلاگ نظري دهد بنده هم از نظر وي بيزارم...موفق باشيد.«چهارشنبه4دي1387ساعت 2:44:51»

نام:خلفان«چهارشنبه4دي1387ساعت 13:15:19»

با عرض سلام خدمت تمامي دوستان.
از آنجا كه احساس مي كنم بهتر است بحث متوقف نشود، پست بعدي را ارسال مي دارم ، اگر كسي علاوه بر اينها مواردي دارد همواره مي تواند در اين پست وارد نمايد.
ضمنا انتخاب ترتيب موضوعها دال بر بي توجهي به ترتيب ذكر شده در نظريات دوستان يا اهميت بيشتر موضوعهاي شروع شده نيست، بلكه ابتدا سعي مي كنم به موضوعاتي بپردازم كه ما را از بحث خارج نمي نمايد هرچند از نظر اهميت در موضوع جايگاه پايينتري داشته باشد. موفق باشيد.

نظر شما راجع به این مطلب:
نام شما:
وبسايت شما:
متن نظر:


=1+8
وبسايتهای برتر
مجتمع علمی فرهنگی سلطان العلماء بندرلنگه
نسيم
بیداری اسلامی
دخت کنگ
ديوان
مدرسه علوم دينی صلاح الدين ايوبی اروميه
مجد
کلگر
کنکاش
کنگستان
بانوی کنگی
مسجد جامع بندر کنگ
اعجاز علمی در قرآن و حديث
الحورویدیوهای مکه ومدینه واناشید اسلامی
زعفرون
آخرين ورود از:
بیداری اسلامی

آماربازديد
افرادآنلاين
آمريکا(2)
بازديدامروز:17
بازديدديروز:28
بازديدهفته قبل:230
بازديدكل:574797