امکانات سايت
کل مقالات
نظرات عمومی
اضافه نمودن وبسايت
کل وبسايتها
نظراتم دروبسایتهای ديگر
صفحه اصلی
فروشگاه شارژ

آخرين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
تآملي بر ابتداي سوره روم
صبر و اصلاح طلبی نه براندازی و تجزيه
ارزشت مساوی عملت
بازگشت دوباره جهنميان به دنيا
بدگويي خيالی
تعدد زوجات و طلاق
اعتياد و طلاق
ارتباط نامشروع
بی اعتمادی
پربيننده ترين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
دخالتهاي بيگانگان در خانواده
شناخت قبل از ازدواج
نظرات سه روزاخير
پرنظر ترين مطالب:
رفتاربا همسر|56نظر|
دخالتهاي بيگانگان در خانواده|39نظر|
شناخت قبل از ازدواج|31نظر|

مديريت:
خلفان نصيحت کن
ايميل:
khalfan@khalfan.ir
آخرين مراجعه
11بهمن1397ساعت 11:8:24
ورودمديريت:
نام:
رمز:

انتخاب کانديدا«يکشنبه1ارديبهشت1392»تعداد بازديد:1173
قال الله تعالى: " تِلكَ الدَّارُ الآخِرَةُ نَجعَلُهَا لِلَّذِينَ لاَ يُرِيدُونَ عُلُوّاً في الأَرضِ وَلاَ فَسَاداً وَالعَاقِبَةُ لِلمُتَّقِين " القصص: 83.
خداوند بلند مرتبه مي فرمايد: اين سراي آخرت قرار مي دهيم براي کساني که در زمين به دنبال برتري خود و فساد نيستند و سرانجام نيک در انتظار پرهيزکاران است.
وعن أبي سعيدٍ عبد الرحمن بن سمرة رضي الله عنه، قال: قال لي رسول الله صلى الله عليه وسلم: يا عبد الرحمن بن سمرة: لا تسأل الإمارة، فإنك إن أعطيتها عن غير مسألة أعنت عليها، وإن أعطيتها عن مسألةٍ وكلت إليها... متفقٌ عليه.
ابي سعيد عبدالرحمن ابن سمرة -خدا از او راضي باد- گفت: پيامبر خدا(ص) به من گفت: اي عبدالرحمن ابن سمرة؛ درخواست به عهده گرفتن مسئوليت مکن ، زيرا اگر بدون درخواستت به تو سپرده شود بر آن ياري خواهي شد و اگر با درخواستت به تو سپرده شود کار به خودت سپرده مي شود...
و عنه قال:...يا أبا ذرٍ إنك ضعيفٌ، وإنها أمانةٌ، وإنها يوم القيامة خزيٌ وندامةٌ، إلا من أخذها بحقها، وأدى الذي عليه فيها رواه مسلم.
و همچنين پيامبر خدا (ص) فرمودند : ...اي ابوذر تو توانايي سرپرستي نداري، و برعهده گرفتن مسئوليت امانت است و در روز قيامت خواري و ندامت است مگر کسي که به حق تحويل بگيرد و حقوقي که در مورد آن بر او است به درستي ادا کند.

يکي از مشکلاتي که معمولا در بر عهده گرفتن امارت و مسئوليتها يا به عبارتي ديگر کانديدا شدن افراد شايسته وجود دارد اينست که اين افراد معمولا پرهيز مي کنند که بار مسئوليت بر دوششان باشد از ترس اينکه مبادا بعد از برعهده گرفتن مسئوليت نتوانند حق آن را به درستي ادا کنند و در قيامت باعث زيان و پشيماني آنها شود زيرا کسي که قصد خدمت دارد به مسئوليت به عنوان يک منفعت نمی نگرد بلکه گرفتاريها و مشغوليتهای بسيار آن در نظرش مجسم می شود .
اما اگر اينگونه پيش رود و افراد توانا و امين از پذيرفتن مسئوليتها کنار روند چه مي شود؟ مطمئنا افرادي حريص بر امارت که تنها هدفشان منفعت شخصيشان است و به مسئوليتها به نظر طعمه می نگرند ، در جايگاههايي که شايسته شان نيست قرار مي گيرند و ظلم و فساد جامعه را فرا مي گيرد.
برای اين منظور افراد جامعه برای مسئوليت پذيرفتن افراد شايسته بايد تلاش بيشتری نمايند و نه تنها با حضور در رأی دادن بلکه قبل از آن برای کانديد شدن افراد شايسته به نزد آنها بروند و با اصرار آنها را تشويق نمايند و در اينصورت آنها نسبت به جامعه احساس وظيفه بيشتری می نمايند و خداوند آنها را ياری خواهد نمود که بتوانند مسئوليت را به خوبی ادا نمايند.
نظرات فرستاده شده برای اين مطلب
نام:دیوان«چهارشنبه18ارديبهشت1392ساعت 9:18:3»

با سلام و احترام
فرمایشات حضرتعالی بسیار متین و پسندیده است. ما باید همت کنیم و در میدان باشیم . متاسفانه افراط و تفریط باعث زوال می شود و تعدادی از افراد که عاقبت مسئولیت برایشان بی اهمیت است همیشه پا پیش می گذارند و تعدادی دیگر که از عقوبت بسیار می ترسند و خدا ترسند با وجود توانایی ها که دارند پا پس می کشند. اما بایستی به آنان گفت که شانه خالی کردن از مسئولیت هم عاقبتی مبهم دارد و چه بسا که می توان مسئولیت را از یک فرد بی مسئولیت گرفت و به نحوه احسن در خدمت بندگان خدا بود. نکته دیکر تغییر است ما متاسفانه در روستاهایمان کسانی که معتمد بودند و 12 سال پیش از رای مردم انتخاب شدند و کارنامه ای تاریک دارند از مذهب و اعتقادات افراد مومن و متدین سوء استفاده می کنند و حتی در صحنه آمدن افراد جوان و تحصیل کرده را تحمل نمی کنند و در پی تخریب آنها برمی آیند ، بازهم ذهن انسان به این سمت می رود که دین را می برد دینار، متاسفانه احساس مسئولیتی که در جامعه ما رواج پیدا کرده و همه احساس مسئولیت می کنند که مشخص شده است پس از آنکه انتخاب شدند هیچ مسئولیتی را نمی پذیرند و یادشان می رود که نفوذ آنان در ادارات دولتی بخاطر تک تک رای این ملت است و در صورت اعتراض هرکدام از مردم به دلیل آشنایی آنان با موسسات از ملت خود که پشتیبانی نمی کنند هیچ بلکه در پی تخریب آنان برمی آیند. و امر شورا و مشورت را به کلی فراموش می کنند. ولی باید واقعیت ها را قبول کرد دو آیه مبارک در قرآن کریم است آیه 9 سوره زمر (آیا کسانی که می دانند و کسانی که نمی دانند با هم برابرند) پس باید به جوانان تحصیل کرده گفت که خداوند عزوجل شما را ارج نهاده است و پس توکل کنید بر او. و دیگر آیه شماره 159 سوره آل عمران که خداوند به پیامبرش می فرماید (درکارها با آنان مشورت کن و هنگامیکه تصمیم گرفتی به خدا توکل کن زیرا خدا متوکلان را دوست دارد.) ولی مسئولین روستاهایمان یکه تازی می کنند و با مشورت بیگانه اند.

پاسخ مدير سايت:اميدوارم همگان بر راه خدمت صادقانه استوار مانند... نکته ای که بايد جوانان تحصيل کرده هم مد نظر داشته باشند اينست که سعی نمايد با احترام و مدارا با ريش سفيدان و بزرگسالان تعامل نمايند و حتی تغييرات عالمانه و کاملا صحيح خود را با در نظر گرفتن درک و فهم آنان بیان نمايند و در نظر داشته باشند که انديشمندان بايد به اندازه ی عقول عامه سخن گويند نه انتظار داشته باشند آنها به اندازه ی دانش و فهم آنها با ايشان گفتار و رفتار داشته باشند.«چهارشنبه18ارديبهشت1392ساعت 19:3:53»

نظر شما راجع به این مطلب:
نام شما:
وبسايت شما:
متن نظر:


=3+3
وبسايتهای برتر
مجتمع علمی فرهنگی سلطان العلماء بندرلنگه
نسيم
بیداری اسلامی
دخت کنگ
ديوان
مدرسه علوم دينی صلاح الدين ايوبی اروميه
مجد
کلگر
کنکاش
کنگستان
بانوی کنگی
مسجد جامع بندر کنگ
اعجاز علمی در قرآن و حديث
الحورویدیوهای مکه ومدینه واناشید اسلامی
زعفرون
آخرين ورود از:
بیداری اسلامی

آماربازديد
افرادآنلاين
آمريکا(2)
بازديدامروز:14
بازديدديروز:28
بازديدهفته قبل:228
بازديدكل:574794