امکانات سايت
کل مقالات
نظرات عمومی
اضافه نمودن وبسايت
کل وبسايتها
نظراتم دروبسایتهای ديگر
صفحه اصلی
فروشگاه شارژ

آخرين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
تآملي بر ابتداي سوره روم
صبر و اصلاح طلبی نه براندازی و تجزيه
ارزشت مساوی عملت
بازگشت دوباره جهنميان به دنيا
بدگويي خيالی
تعدد زوجات و طلاق
اعتياد و طلاق
ارتباط نامشروع
بی اعتمادی
پربيننده ترين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
دخالتهاي بيگانگان در خانواده
شناخت قبل از ازدواج
نظرات سه روزاخير
پرنظر ترين مطالب:
رفتاربا همسر|56نظر|
دخالتهاي بيگانگان در خانواده|39نظر|
شناخت قبل از ازدواج|31نظر|

مديريت:
خلفان نصيحت کن
ايميل:
khalfan@khalfan.ir
آخرين مراجعه
11بهمن1397ساعت 11:8:24
ورودمديريت:
نام:
رمز:

عوامل طلاق :1-عدم توجه به نيازها-نياز جنسی«پنجشنبه28شهريور1392»تعداد بازديد:1206
لِلَّذِينَ يُؤْلُونَ مِنْ نِسَائِهِمْ تَرَبُّصُ أَرْبَعَةِ أَشْهُرٍ فَإِنْ فَاءُوا فَإِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِيمٌ (226بقره)
برای مردانی که با خود پيمان می بندند که با زنانشان همبستر نشوند ، چهار ماه فرصت داده می شود، اگر از اين کار خود دست کشيدند پس خداوند بخشنده و مهربان است.
يکی از مهمترين عوامل طلاق عدم توجه زوجين به نيازها و احساسات همديگر است، وتوجه ننمودن به نياز جنسی يکی از موارد مهم است که ريشه ی بسياری از اختلافات و مشکلات ظاهری است که منجر به طلاق می شود هرچند در اکثر موارد به علت شرم و حيايي که در افراد وجود دارد پنهان می ماند اما در دين اسلام به اين مسئله توجه کافی شده است و قرآن کريم مردان را از توجه ننمودن به نياز جنسی همسرشان برحذر داشته است و حتی کسی که قسم بخورد و با خود اينچنين عهدی ببندد تشويق به شکستن قسم خود نموده است.
در احاديث بسياری نيز پيامبرخدا (ص) زنان را از بی توجهی به نياز جنسی همسرانشان بر حذر داشته است که برخی از آنها عبارتند از:
عن أبي هريرة رضي الله عنه قال: قال رسول الله صلى الله عليه وسلم:« إذا دعا الرجل امرأته إلى فراشه فلم تأته فبات غضبان عليها لعنتها الملائكة حتى تصبح» متفقٌ عليه.
ابوهريره رضی الله عنه از پيامبر خدا (ص) نقل نموده که فرمود: « هرگاه مردی دعوت به همبستری نمايد اما همسرش نسبت به او بی توجهی نمايد و نزدش نيايد و مرد با ناراحتی بخوابد ، فرشتگان تا صبح آن زن را لعن و نفرين می نمايند.»
ومتون دينی تنها به اين بسنده ننموده است بلکه زوجين بايد برای همديگر خود را آراسته و جذاب نمايند و حتی اگر يکی از نزديکان همسر از دنيا برود ، همسر حق ندارد به بهانه عزاداری ، بيش از سه روز آراستگی خود برای همسرش را ترک نمايد و اين مسئله آنقدر اهميت داشت که رسول خدا (ص) بر منبر فرمودند: « لا يحل لامرأةٍ تؤمن بالله واليوم الآخر أن تحد على ميتٍ فوق ثلاثٍ إلا على زوجٍ أربعة أشهرٍ وعشراً: حلال نيست برای زنی که ايمان به خدا و روز قيامت دارد که آراسته نمودن خود را رها کند به خاطر فوت نمودن کسی ، مگر بر فوت نمودن شوهرش که چهارماه و ده روز به عده می نشيند».
شايد يکی از دلائلی که پيامبر خدا (ص) از طلاق دادن در هنگام عادت ماهانه زن نهی نموده و هنگامی که شنيدند يکی از يارانش در اين هنگام همسرش را طلاق داده اند خشمگين شدند و دستور دادند دوباره برگردد، اين باشد که يکی از عوامل طلاق همين براورده نشدن غريزه جنسی است و تا وقتی که اين عامل به صورت اجباری و گذرا وجود دارد بايد مرد صبر نمايد که مبادا طلاق به خاطر آنچه به اختيار زن نيست ، اتفاق افتد.
يکی از زمانهايي که معمولا طلاق در آن زياد واقع می شود ،زمان بين عقد تا مراسم ازدواج (مستقر شدن در يک خانه) است و شايد يکی از عوامل مهم اين طلاقها که پنهان می ماند همين مسئله باشد، پس شايسته است از اين زمان تا حد ممکن کاسته شود و خانواده ی زوجين با کم کردن انتظارات و ياری نمودن، آنها را از قرار گرفتن در اين وضعيت نجات دهند يا اينکه در ارتباط آنها از عرف جامعه خود بگذرند.
اميد است در ادامه اين مطلب دوستان اگر به مطالب علمی در اين رابطه و فعل و انفعالاتی که در بدن و خون و اعصاب انسان در هنگام احساس نياز جنسی رخ می دهد دسترسی دارند ، از ارائه آن دريغ نورزند چه بسا شناخت آنها باعث شود همسرانی بهتر همديگر را درک نمايند و از متلاشی شدن بسی خانواده ها جلوگيری شود.
نظرات فرستاده شده برای اين مطلب
نام:رویدراسلام«پنجشنبه28شهريور1392ساعت 23:22:7»

با سلام وبلاگ رویدر اسلام تنها وبلاگ مذهبی اهل سنت شهر رویدر است . لطفا ما را با عنوان رویدر اسلام www.ruydarislam.blogfa.com لینک کنید . و به ما خبر دهید تا شما را با افتخار لینک کنیم . با تشکر

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام.به قسمت امکانات سايت توجه فرماييد، گزينه اضافه نمودن وبسايت برای اين کار قرار داده شده است.«جمعه29شهريور1392ساعت 18:46:24»

نام:«جمعه29شهريور1392ساعت 6:27:12»

لطفا درباره خودکشی و عوامل آن مطلب بگذارین چرا امروزه خیلیا این کار رو انجام میدن مشکلات برای همه هست این دلیل نمیشه که آدم خودکشی کنه و بعضی افراد هم از مشکلات روانی رنج میبرن که باعث میشه خودکشی کنن خیلی ناراحت شدم موقعی که صمیمی ترین دوستم گفت به خاطر مشکلاتی که داره می خواهد خودکشی کنه فعلا تونستم از کارش منصرفش کنم اگه میشه یک سری راهکارا به صورت مبحثی روی سایتتون بذارین شاید بتونم کلا از تصمیمش برش گردونم که دیگه حتی فکر خودکشی هم به سرش نزنه با سپاس

پاسخ مدير سايت:بهترين راه مقابله با پديده خودکشی تقويت ايمان به خداست ، وقتی شخص ايمان به خدا و اميد به آخرت داشته باشد سختيهای دنيا او را به زانو در نمی آورد و در دنيا احساس پوچی نمی کند وقتی بداند در مقابل هر سختی ، خداوند برايش پاداش در آخرت قرار داده است تحمل می کند و اميد در دلش زنده می شود، وقتی بداند با خودکشی از سختيها راحت نمی شود بلکه در سختی بزرگتر و جهنم خالق جهانيان می افتد جرئت نمی کند دست به خودکشی بزند زيرا خداوند فرموده:«وَلَا تَقْتُلُوا أَنْفُسَكُمْ إِنَّ اللَّهَ كَانَ بِكُمْ رَحِيمًا (29) وَمَنْ يَفْعَلْ ذَلِكَ عُدْوَانًا وَظُلْمًا فَسَوْفَ نُصْلِيهِ نَارًا وَكَانَ ذَلِكَ عَلَى اللَّهِ يَسِيرًا (30نساء)» خود را نکشيد که خداوند نسبت به شما مهربان است و کسی که خودکشی کند به آتش جهنم وارد می شود....«جمعه29شهريور1392ساعت 19:29:55»

نام:فریدون«يکشنبه31شهريور1392ساعت 18:1:11»

پعد از مدتها خلفان گریزی به مسائل اجتماعی زده است ، امید است که با پیگیریها بتواند تغییرات کمی در یکی از معضلات اجتماعی بوجود بیاورد . ایشان به درستی هرچند نه علت که به معلولی از علت اشاره می کند و می نویسد " يکی از مهمترين عوامل طلاق عدم توجه زوجين به نيازها و احساسات همديگر است، وتوجه ننمودن به نياز جنسی يکی از موارد مهم است " اما در ادامه یکطرفه به قضاوت می نشیند " … مردان را از توجه ننمودن به نياز جنسی همسرشان برحذر داشته است " و یا " هرگاه مردی دعوت به همبستری نمايد اما همسرش نسبت به او بی توجهی نمايد و نزدش نيايد و مرد با ناراحتی بخوابد " و یا " همسر حق ندارد به بهانه عزاداری ، بيش از سه روز آراستگی خود برای همسرش را ترک نمايد " و ... تا آخر از حقی برای زن و اینکه مرد در مقابل همسرش چه وظایفی دارد و ... .خبری نیست . قبلا یکبار در همین راستا بحثی را شروع کردند که نیمه کاره رها شد من در همان زمان و به در خواست ایشان نکاتی چند متذکر شدم و امید این بود که با همراهی دیگران بخصوص دختران جمعبندی بهتری صورت گیرد و فعالین اجتماعی جهت پیشبرد امور فرهنگی فعالانه پیگیری نمایند که چنین نشد .
علل شکستهای ازدواج جاری و روی آوری بعضیها به طلاق و چند همسری –
1_ ازدواجهاي در سنين پايين .
2_ عدم شناخت زوجين از همديگر قبل از شروع زندگي مشترک .
3_ عدم امکان بحث و جدل آزادانه قبل از ازدواج و سختگيريهاي غير متعارف در خانواده ها .
4_ از دواج بدون عشق و بيشتر از روي تکليف خانواده و احساس .
5_ اعتیاد .
6_ دخالتهای غیر ضرور خانواده ها .
7_ .......
سعی میکنم در فرصت پیشرو به این مسئله بیشتر بپردازمپاسخ مدير سايت:فکر نمی کنم يکطرفه به مسئله مورد بحث پرداخته باشم؛ ابتدا آيه ای در مورد لزوم توجه مرد به اين مبحث و بعد احاديثی در مورد لزوم توجه زن آورده ام و مطلب تمام شده است،اما اگر از جنبه ی ديگر بحث نماييم شايد جالبتر باشد و جای تامل و گفتگو داشته باشد، آنهم اينکه ظاهرا در مورد توجه ننمودن زن به غريزه ی جنسی همسرش متون سخت تری آمده است؛ تفاوت مرد با زن در اين مورد چيست؟آيا علت ضعيفتر بودن مردان در تحمل نمودن غريزه جنسی و احتمال بيشتر رفتنشان به بيراهه است؟ ان شاء الله سعی می نمايم مطلب ادامه دهم و مثل قبل ناتمام نماند البته آنتظار مشارکت بيشتر بازديد کنندگان در مبحث و اظهار نظرشان در موضوع مطرح شده دارم. موفق و پايدار باشيد.«يکشنبه31شهريور1392ساعت 21:19:49»

نام:یاسر«دوشنبه1مهر1392ساعت 0:2:37»

با سلام و ارادت مخصوص خدمت برادر خلفان .
من نیز از اینکه پس از مدتها سکوت بار دیگر جناب خلفان بحث پیرامون مسائل اجتماعی آغاز نموده اند به فال نیک میگیرم . ضمن اینکه با نظر فریدون موافقم اما میخواهم بحث طلاق را در جامعه کنگ مورد اشاره قرار دهم . بنظر من بیشترین آمار طلاق در جامعه کنونی کنگ عدم ارضای جنسی از سوی زوجین باشد زیرا با توجه به شتاب جامعه در پیشرفت و تمدن ناقص ، زوجین از آموزش کافی در ارضای یکدیگر برخودار نیستند و همین مسئله باعث جدایی زود هنگام میشود . کاملاً واضح است که نیاز و تلذذ جنسی نمیتواند مختص مردان باشد و زنها دراین مقوله سهم بیشتری را از آن خود میکنند . وموضوع دیگری که با یستی به آن اشاره کرد شرم و حیا و قید وبند های بیموردی است که متاسفانه در جامعه ما هنوز جای دارد و نتوانسته ایم خودرا از قید وبند و فرهنگ منسوخ رهایی بخشیم . و تابعد

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام.از مشارکت شما در اين مبحث متشکرم.در تاييد نظر شما جالب توجه است که حتی در شهر ما بعضی افراد از اينکه شبکه بهداشت قبل از تاييد فرم ازدواج، زوجين را به ديدن فيلمی آموزشی در مباحث زندگی از جمله اين مورد اجبار می کند ناراحت می شوند و همين توجه ننمودن به اين موارد خيلی مشکلات می آفريند تا جايي که حتی در سايت آفتاب نيوز از زبان يکی از کارشناسان ذکر شده است که «78 درصد از عوامل طلاق به دلیل مشكلات جنسی زوجین است» . آدرس مبحث: http://aftabnews.ir/vdcbg9b89rhb8ap.uiur.html«سه شنبه2مهر1392ساعت 10:54:39»

نام:فریدون«سه شنبه2مهر1392ساعت 21:17:58»

ابتکار خوب و شرکت فعال وبلاک نویس در مباحث طرح شده حداقل می تواند به جمعبندی مثبتی برسد تا در زمان مناسب تحول کیفی در فرهنگ جامعه به بار آورد هرچند عدم حضور خانمها و دختر خانمها محتوی بحث را پایین خواهد آورد ولی شرکت دوستان دیگری مثل بابا و مرزوق و دوستان قدیمی میتواند ثمرات بیشتری نصیب کند .
نوشته بودم عدم توجه به نیازهای جنسی معلول است و نه علت ، و تاعلت ریشه یابی و اصلاح نشود انتظار اینکه با پرداختن یه معلولها مشکلات بر طرف شود نا به جاست . من با نظر کارشناس که گفته اند " 78 درصد از عوامل طلاق به دلیل مشكلات جنسی زوجین است " موافق نیستم .
یاسر به درستی می نویسد " زیرا با توجه به شتاب جامعه در پیشرفت و تمدن ناقص ، زوجین از آموزش کافی در ارضای یکدیگر برخودار نیستند و..... " ولی در پایان می نویسد " وموضوع دیگری که با یستی به آن اشاره کرد شرم و حیا و قید وبند های بیموردی است که متاسفانه در جامعه ما هنوز جای دارد و نتوانسته ایم خودرا از قید وبند و فرهنگ منسوخ رهایی بخشیم . "
خوشبختانه مردم ایران به رئیس جمهوری رای دادند که به امید و اعتدال معتقد است لذا پیشنهاد من به رعایت اعتدال بخصوص در مباحث فرهنگی است . اگر فرصتی پیشامد به رابطه علت ومعلول بخصوص در مباحث فرهنگی بیشتر خواهم پرداخت .

پاسخ مدير سايت:منتظر شرح بيشتر " رابطه علت ومعلول " و استدلال اينکه بی توجهی به نياز جنسی علت نيست بلکه معلول است، هستيم...«پنجشنبه4مهر1392ساعت 12:38:11»

نام:یاسر «چهارشنبه3مهر1392ساعت 19:15:24»

با سلام مجدد ، اگر امکانی فراهم شود و یا اینکه بانوان در این مبحث بطور جدی شرکت نمایند و نقطه نظرات مفید و ارزنده ی خود را ارائه فرمایند مطمئناً بحث پر بار تر خواهد شد .

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام.ميدان به روی همه باز است...«پنجشنبه4مهر1392ساعت 12:27:58»

نام:نقل از مجله پزشکی مادر«پنجشنبه4مهر1392ساعت 12:42:15»

در ایران 40% طلاق ها به علت عدم رضایت جنسی صورت می گبرد. امروزه البته این رقم شاید بیشتر هم شده باشد.این پدیده هر چند ممكن است در نظر اول عجیب و یا باورنكردنی به نظر برسد و شاید به نظر پاره ای متشرعین ، بیش از حد متاثر از مكتب فروید باشد یا به نوعی ساده كردن مسئله طلاق به نظر برسد، ولی از دیدگاه بسیاری از صاحب نظران، امری نزدیک به واقعیت و انكار ناپذیر است.
روانپزشك مشهور و استاد گرانقدر دكتر محمد مجد معتقدند عدم رضایت جنسی خصوصاَ در جامعه ما از شیوع بالائی برخورداراست. اكثر زنان و مردان متاهل از روابط جنسی خود لذت كامل و كافی را نمی برند. این مسئله حداقل در مورد زنان به شدت صادق است.
پژوهشی كه چند سال پیش در یكی از شهرهای غربی ایران به انجام رسید نشان داد كه بیش از 90% زنان متاهل شهری هیچگاه در عمر خود ارگاسم (اوج لذت جنسی) را تجربه نكرده اند.
اغلب افراد متاهل (اعم از زنان یا مردان) گمان می كنند كه رابطه جنسی خدمت و وظیفه ای است كه توسط زنان به شوهرانشان داده می شود و در اصل به منظور تامین آسایش مردان صورت می گیرد و البته ممكن است تا حدودی زنان را نیز هیجان زده كند. در این تفكر غالب ، رضایتمند بودن زنان ملاك عمل نیست و آنها چه تمایل داشته باشند و چه نداشته باشند، شرعاً موظف به تمكین جنسی در برابر شوهری كه نفقه می پردازد هستند. (البته این برداشتی غیر واقعی از شرع می باشد)
البته در مورد مردان هم وضع چندان رضایت بخش نیست . زیرا اكثراً مبتلا به پاره ای مشكلات روانی – جنسی نظیر خروج زودرس منی یا تحریك ناقص آلت تناسلی می باشند و یا غالباً از تكنیكهای صحیح آمیزشی استفاده نمی كنند لذا حاصل فعالیت جنسی شان در بسیاری مواقع یك ارگاسم كامل و با مدت زمان كافی نمی باشد.
رابطهء جنسی مطلوب آنست كه در یك زمان منجر به رضایت كامل و كسب لذت ماكزیمم در هر دو طرف شود و ارگاسم زن و شوهر همزمان شود.موفقیت در این امر سمبل موفقیت در زندگی زناشویی است و نادیده گرفتن احساسات و نیازهای یكدیگر در این مورد سمبل بی توجهی به یكدیگر در زندگی است البته بیشتر این برداشتها در سطح ناخوداگاه رخ می دهد ولی تاثیر عمیق آن بر رابطهء دو طرف باقی می ماند و در دراز مدت به عاملی پنهان برای شعله ور تر شدن اختلافات زناشوئی مبدل می شود .
ارگاسم یا اوج لذت جنسی یكی از موهبتهای بزرگ الهی است كه موجب رفع بسیاری از تنشهای درونی و كسب آرامش روانی می شود. این پدیده یك تخدیر یا نشئة سازی طبیعی است كه در زندگی پر تنش امروز همچون آبی برآتش التهابات درونی انسان عمل كرده و در صورتی كه بطور كامل و به مدت كافی و به دفعات مناسب حاصل شود به سلامت روان كمك شایانی می كند.
زن نیز همچون مرد به این عامل آرامبخش نیاز دارد. اما مراحلی كه او برای رسیدن به این حالت باید پشت سر بگذارد با مرد متفاوت است . او باید اولاً از انگیزه و میل كافی برای فعالیت جنسی برخوردار باشد كه مسایلی چون اضطراب یا اختلاف با همسر یا نامطلوب بودن ظاهر همسر(مثلاً بوی بد پا یا دهان او) یا سابقهء برخی رفتارهای جنسی مرد كه از نگاه زن ناخوشایند بوده است این میل و انگیزه را كم می كند. گذشته از این او برای رسیدن به آمادگی لازم برای ارگاسم به زمان بیشتر و تحریكات ملایم و متوالی نیاز دارد و مرد با صرف حوصله باید آمادگی لازم را در وی به وجود بیاورد و به سلایق وی احترام بگذارد و اساساً نحوه و زمان فعالیت جنسی باید مورد توافق دو طرف باشد. البته زن نیز باید نیازهای شوهر را در نظر بگیرد و با او برای دستیابی به یك ارگاسم موفق و همزمان همكاری كند.
از آنجا كه نیاز جنسی از قویترین نیازهای درونی بوده و رابطه تنگاتنگی با ناخودآگاه انسان دارد عدم رعایت نكات فوق الذكر به اختلالات پنهان وعمیقی در روابط زوجین منتهی می شود كه می توان به تنفر از همسر ، دلخوری ، حسادت و رقابت برای سركوب یكدیگر، مقصر دانستن همسردر بسیاری از مشكلات زندگی، حس انتقام گیری ناخودآگاه ، احساس تحقیر شدن توسط همسر، احساس عدم اعتماد به نفس، احساس شیئ بودن و ملعبه واقع شدن و احساس مورد بی اعتنایی واقع شدن اشاره نمود.
این مشکلات از طرف سایر تنش ها و اختلافات، تقویت شده یا در قالب آنها تجلی و بروز می یابد و شكاف بین همسران را رفته رفته عمیق تر می سازد. و یکی از عوامل اصلی طلاق را پایه ریزی می کند ؛ چیزی که شاید کسی آشکارا به آن اعتراف نکند.
به نقل از مجله پزشکی مادر

پاسخ مدير سايت:متشکر از ارسال مطلب مفيد شما.«پنجشنبه4مهر1392ساعت 12:46:11»

نام:فریدون«پنجشنبه4مهر1392ساعت 22:20:18»

" در ایران 40% طلاق ها به علت عدم رضایت جنسی صورت می گبرد " و شاید هم بیشتر . اگر همین پاراگراف در نظر بگیریم بخش اول علٌت عدم آگاهی و نداشتن آموزش لازم است که مانع ایجاد فراهم شدن بستر مناسب برای ارگاسمِ موفق و همزمان در روابط جنسی است و نه الزاما روابط زناشویی . معلول این نا آگاهی عدم رضایت ( لذت بردن از سکس ) بین طرفین می باشد و عدم آگاهی معلول علت دیگری است ، در جامعه مردسالار و زیاده خواه که شرایطِ فراهم شدن آگاهی بوجود نمی آید یا بهتر است بگوییم مانع از آگاهی در جامعه می شوند آگاهی و خود آگاهی با پیشرفت اقتصادی رشد نمی کند . نمونه روشن آن : قرار است قانونی به تصویب برسد که به پدر خوانده حق ازدواج با دختر خوانده می دهد . تصویب و یا حتی طرح چنین مسئله ای در دنیای کنونی معلول جامعه ای است که دغدغه آن حقوق انسانها نیست ، یلکه به دنبال طرح چارچوبی است که مردها از عمر کوتاه خود در پیری بیشترین لذت از سکس ببرند ، خودتان قضاوت بکنید بین پدر خوانده و دختر خوانده توجه داشته باشید بین پدر و دختر ( خوانده ) می تواند چه شرایطی برای لذت بردن از سکس بطور یکسان حاصل شود ( نمی خواهم قاعده و استثنا را در نظر نگیرم ، و این درست است که چنین اتفاقی ممکن است یک در هزار هم نباشد ) ولی و جود چنین نگاهی در بین قانونگذاران که با توجه به فرهنگ جامعه قابل دفاع هم می باشد نشانه چیست ؟ و پیامد آن چه می تواند باشد ؟ میان ماه من تا ماه گردون - تفاوت از زمین تا آسمان است .
چون به مسافرت می روم اینرا نوشتم تا توضیحات بیشتر بعدا بنویسم .

پاسخ مدير سايت:البته هر ناحقی و زياده خواهی عقب ماندگی به بار می آورد و نا آگاهی در جامعه ما هم مختص جامعه زنان نيست و جامعه مردان هم از اين ضعف رنج می برد... در مورد پدر خواندگی هم به نظر بنده بايد از دو منظر بررسی شود يا نفی کلی فرزند خواندگی که در اينصورت ديگر نبايد بحثی بر زير مجموعه های آن باشد و يا قبول آن ؛ و وقتی قبول آن پذيرفته شد ديگر نبايد به قوانين اسلام دراين مورد هيچ توجهی شود بلکه بايد طبق قوانين غير اسلامی عمل شود يعنی پدر خوانده حق ازدواج با فرزند خوانده يا همسر فرزند خوانده نداشته باشدو...مشکل برخی قوانين ما اين است که می خواهند بر شالوده غير اسلامی، قوانين اسلام را بالا برند، مطمئنا اينگونه اجرا نمودن قوانين اسلام چيزی جز خواری و بدبختی برای جامعه و سرافکندگی برای نام اسلام به بار نمی آورد.«جمعه5مهر1392ساعت 20:33:25»

نام:BI NAM«سه شنبه9مهر1392ساعت 12:47:57»

انسان پیرو اندیشه است وعالم ذهنی اواساس شکل گیری دنیای عینی اوست عینیات پیرامون ما تا قبل ازظهور مادی وخارجی به صورت فکر وتصور بوده اند علاوه برآن اندیشه وتعقل انسان کارآمد ترین ابزار تمییز حق ازباطل سود اززیان نیک ازبد و.... است لکن پیشروی اندیشه که ابزار موثر آدمی درنیل به تکامل است باید برپایه یک طرح وبرنامه ریزی مطمن وبا اتخازذیک هدف وچشم انداز معین باشد وگرنه دچار ایستایی ابتذال انحراف وسر گشتگی خواهد شد شاید دراین برهه زمانی که ما درآن قرار گرفته ایم انسانها بیش از هرمقطعی در سر درگمی وتعارض هستند گمراهی فکر وذهن آرمان خواهی های بی محتواوبی سر انجام دنیا طلبی ترس ونگرانی از غبن بیگانگی انسانها از یکدیگر انزاوای اخلاق احساس نا امنی ودوری گزینی از <هم جنسان نا آشنا>حصارکشی ها ومرز طلبی ها تضییع حق نسیان فطرت جستجوی پیوسته بی نتیجه ی آرامش وسعادت وامنیت و...حقیقتا کدام قانون براین دنیا حاکم است به راستی انسان گم کرده راه امروز نیاز مند چیست اصول درست اندیشدن چیست مسیر کمال کدام است نشانی سرای سعادت نزدیک است؟ بی شک علم ناقص وعقل محدود هیچ بنی بشری قادر به پاسخگویی به اقیانوس بی کران مسایل لا ینحل انسان نیست ونخواهد بود وععقلانی نیست تا راه های آزموده شده بی اثر را مکررا بیازماییم رهایی از این گرفتاریهای بغرنج قدرت دریایت واحطه ای وسیع وماورایی می طلبد آیا آن خالقی که مخلوقاتش را به منصه ظهور رساند آن صانعی که گردش چرخ این صنعت ازاوست مسؤل تنظیم روابط مخلوقات با یکدیگر وبا خالق وتعیین خط مشی این صنع بی نظیرنیست ؟مسلمین معتقدند قرن ها پیش خداومد قادر وحکیم درمصحف کبیرشان مرسوم به قرآن آیین نامه وپروتکلی فرستاد که آیاتش روشنی بخش ظلمات این سرگردانی ها خواهد بود اما اگرچنین است پس چگونه است که با گذشت قرنهای متمادی هنوز انسانها درگمراهی به سر میبرند؟مگر نه این است که مسلمین باید طلایه دارکاروان مسیر کمال باشند؟پس از چه روی است که نشان درخوری از این هدایت جلوه نمی کند که هیچ گاه مدعیان مسلمانیبا راکبان مرکب حق کشی هم داستان می شوند؟آیا پیچیدگی های متن کتاب ومفاهیمدیر هضم آن توده های انسان هارا از فهم آموزه های آن محروم ساخته استودرک آنرا در حیطه توانایی خواص درآورده است
ولقد یسرنا القران للذکرفهل من مدکر
برای ذکر آسان کرده ایم پس آیا پند گیرند ای هست
تا کیید مکررخدا برسهولت فهم کلام قران این فرض را منتفی میکندآیا قران برای هدایت کافی نبوده است ؟
ونزلنا علیک الکتاب تبینا لکل شی وهدی ورحمت وبشری للمسلمین
ومابرتو این قران عظیم را فرستادیم تا حقیقت هرچیزی را روشن کند وبرای مسلمین هدایت ورحمت وبشارت باشد
الر کتاب انزلناه الیک لتخرجه الناس من الظلمات الینور بادن ربهم الی صراطالعزیز الحمید
کتابی است که آنرابسوی فرود آوردیم تامردم را به اذن پروردگار شان ازتاریکی ها به سوی روشنایی بیرون آوریبه سوی راه آن شکست ناپذیر ستوده
افغیر الله ابتغی حکما وهوالذی انزل الیکم الکتاب مفصلا والذین اتینا هم الکتاب یعلمون انه منزل من ربک بالحق فلاتکونن من الممترین
پس آیا داوری جز خدا جویم با اینکه اوست که این کتاب را به تفصیل به سوی شما نازل کرده است وکسانی که کتاب اسمانی بیشان دادیم میدانند که ازجانب پروردگار ت به حق فروفرستاده شده است پس تو از تردیدکنندگان مباش
آیا ان روز ن ورحمت کور شده است یا قوه بصر ادمی
افلا یتدبرون القران ام علی قلوب اقفالها ایا درایات قران نمی کنید
حقیقت این است که کتاب بنا به حکمت ومشیت الهی بنا به دلایل متقن از تحریف نیز مصون مانده است لیک مخالفان تفکر الهی حجاب وحائلی بین فطرتهای حق جو وکلام حق قرار داده اند
وتمت کلمت ربک صدقاوعلا لا مبدل لکلاماته وهو سمیع العلیم
وسخن پروردگارت به راستی ودادسر انجام گرفته است وهیچ تغییر دهنده ه ای برای کلمات او نیست واوشنوای دانا است
با بررسی شگردهای استادانه ای که برای مهجور ساختن ای کتاب از دسترس طالبان آن بکاررفته می توان به وسعت احاطه وآگاهی معاندان ومخالفان قرآن به معنای مفاهیم آموزه ها وغمزه های پیاده شدن درآن پی برد به عبارتی دیگر دشمنان قران انرا بهتر ازمومنان ودوستدارانش شناخته اند بنا براین عالمانه وعامدانه و با تمسک پرحواشی خود ساخته گمراه کننده از جمله روایات کذب شان نزول های بی محتوا واحادیث اغلب ناقض بیانات مصحف آسمانی ونیز حتی درتضاد با یکدیگر نه تنها کلام ومقصود باری تعالی را مهجور ومکتوم نموده اند بلکه شمایلی نا مبارک وبی تناسب بر قامت مبارک آن پوشانده اند طوریکه مضمون جایگاه ومقصد اسلام را تاحدی مکتب های انسان ساخته تنزل داده اند با توسل به تفاسیر فله ای معانی ضمنی ومقصد دلخواه را برآیات صریح وگویای خداوند تحمیل کرده اند که از منظر الهی عملی است مذموم
اشترو بآ یات الله ثمنا قلیلا فصدو عن سبیله انهم ساء ما کانو یعلمون
آیات خدارا به بهای ناچیزی فروختند ومردم را ازراه او باز داشتند به راستی آنان چه بد اعمالی میدادند

نام:فریدون«پنجشنبه11مهر1392ساعت 10:46:22»

نظر دهنده ای با نام بی نام نوشته است " انسان پیرو اندیشه است وعالم ذهنی اواساس شکل گیری دنیای عینی اوست" و نتیجه می گیرد که " بی شک علم ناقص وعقل محدود هیچ بنی بشری قادر به پاسخگویی به اقیانوس بی کران مسایل لا ینحل انسان نیست ونخواهد بود" این پارادوکس نشان میدهد که باز دچار همان سردرگمی هستیم که تنها به بیان نظرات دیگران و یا اقتباس از نوشته ای میخواهیم از آن دیدگاه دفاع کنیم ، نوشته بالا به شکل ناقص در دفاع از جهانبینی ایده آلیستی نگاشته شده ولی متاسفانه نظر دهنده ما سعی دارد مقوله فلسفی را وارد بحث روزمره اجتماعی کند ، چیزی که پرداختن به آن در وبلاکهای شهری نمی گنجد و دانش محدود ما قاصر ، بهتر است ما وضع مشخص و چالشهای پیشِ روی فرهنگ جامعه مان نقٌادی کنیم . مشکل دیگری وجود دارد نویسنده ای با همین نام چندی قبل با اقتباس از نظر تاریخنویسی به نام پورپیرار در وبلاک زعفرون مطلبی نوشته بود که من پاسخ کوتاهی به آن نوشته دادم ولی ظاهرا وبلاک زعفرون تایید نکرد . نمی دانم هر دو نوشته از نویسنده واحدی هست یا اینکه دو نفر با یک نام ، باهمه اینها امیدوارم حال که به هر دلیلی با اسم حقیقی کامنت نمی گذاریم حد اقل اسم واحدی برای خود انتخاب کرده تا باعث سرگردانی دیگران نشویم .

پاسخ مدير سايت:متاسفانه خيلی اتفاق می افتد که در دفاع از دين و کلام خدا ، به عقل و علم بشری تاخته می شود ، در حالی که عقل و علم بشر است که قرآن را درک می کند و قرآن نه تنها به عقل و علم بشر نمی تازد بلکه پيشرفت آندو را می خواهد، در مسائل اجتماعی هم قرآن برخی کليات اخلاقی و اجتماعی را بيان می کند و حواشی و تفصيلات مسائل اجتماعی را به عقل و علم بشر واگذار نموده است.«جمعه12مهر1392ساعت 6:28:13»

نام:فریدون«پنجشنبه11مهر1392ساعت 21:46:20»

جمعیت بانوان بندر کنگ – بایدها و نباید ها
من ده سالگی این نهاد مدنی – غیر دولتی را به اعضا ، مسئولین و دست اندرکاران آن صمیمانه تبریک می گویم و برای آنها آینده ای پر بار همراه با صمیمیت آرزو می کنم .
جمعیت بانوان بندرکنگ نخستین نهاد اجتماعی در شهرستان بندر لنگه که در تیر ماه سا 1382 تشکیل شده، علی رغم پیشتاز بودن آن و پس از گذشت ده سال تلاش ، هنوز نکات مثبت و منفی راه رفته را نقد نکرده ، کمّیها و کاستیهایی که بطور طبیعی وجود دارد مورد ارزیابی قرار نگرفته در و بسایت آنها حتی یک نظر هم وجود ندارد .
نهاد مدنی – جنبش اجتماعی
نهادهای مدنی را آغاز جدیدی است ، تجربه دوران اصلاحات و بعد از آن در پیش روی آنها می باشد . هنوز هم نهادهای مدنی از سوی قدرت به راحتی پذیرفته نمی شوند ، سعی خواهد شد از درون ناکارامد و از آنها استفاده سیاسی بشود . می توان گفت نهاد مدنی در ایران باید از سنگلاخها و مسیری بشدت ناهموار عبور کند کسانی که این سختی را به جان خریده و سهمی از جنبش اجتماعی به خود اختصاص داده اند باید نیک بدانند که تلاشی مستمر ، حضور در صحنه های اجتماعی و پیگیری مدام مطالبات مدنی – صنفی خود ، وظیفه اصلی شان می باشد و برای اینکار نیاز به انسجام درونی و کاربست اصول دموکراتیک در اداره نهاد خود دارند . قبل از هر چیز راه پیموده را باید آسیب شناسی کنند باید بدانند که راه رفته دارای نکات مثبت و منفی زیادی است می توان با مرور تجربیات گذشته از تکرار جنبه های تلخ آن کاست و نکات مثبت آن به کار گرفت ، باید تحمل یکدیگر بالا برده و قواعد بازیِ ترقی اجتماعی ( آزادی و پاسخگویی) رعایت کرد .
در جامعه استبداد زده ما به راحتی تمایلات فردی می تواند جای خِرد جمعی را بگیرد پس بهتر است مدت مسئولیت افراد زمان دار (محدود) و چرخشی باشد ، تعریف دقیق از مسئولیتها صورت گیرد . می بایست مصالح جمعی بر منافع فردی مقدم دانسته شود ، در برابر جمع خود پاسخگو بود . باید خواسته ها معقول و ممکن باشد از افراط و تفریط پرهیز شود .

پاسخ مدير سايت:اميدوارم که همواره در مسيرشان موفق و در راه صحيخ پيش قدم باشند.«جمعه12مهر1392ساعت 6:0:18»

نام:BI NAM«جمعه12مهر1392ساعت 13:21:32»

اقای خلفان فرموده اید که عقل وعلم بشر است که فرآن را درک می کند اگرچنین است که شما می فرمایید پس چرا بشر به این روزگار سیاه دچار است وخوشبختی خودرا در پناه بردن به مشرکین که خداومد انهارا درقران قوی نجس خوانده است می دانند همین جامعه خودمان درنظر بگیر ید چندتا دیش برای دیدن برنامه هایی که هدفشان نابود ساختن بنیان واساس خانواده است پشت بام های خود نصب کرده اند شاید بگویید بعضی ها برنامه اسلامی نگاه میکنند ولی برای فهم اسلام مطالعه قران کافی است واما درپاسخ دوست دیگری به نام فریدون باید بگویم که بله هیچ بنی بشری قادر به حل معضلات جامعه نیست آیا شما می توانید نمونه ای ارایه دهید که مثلافلان مشکل جامعه بشری درفلان کشور بوسیله کارشناسانی مانند روانشناسان یا جامعه شناسان ویا اقتصاددانان حل شده باشد جناب فریدون تنها راه غلبه یافتن برهمه نارسایی ها ی همه جانبه بشر اجرا نمودن دستورات مؤمنانه وهدایت گرقران است

پاسخ مدير سايت:بازهم می گويم بدون عقل و علم قرآن قابل درک نيست و علتی که مسلمانان به اين روزگار افتاده اند که از غير مسلمانان هم عقب افتاده ترند همين است که به عقل و علم که قرآن سفارش اکيد می کند توجه کافی نکرده اند و تنها با سانسور کردن و بستن چشمان خود می خواهند خود را نگه دارند غافل از اينکه برترين مسلمانان که ياران پيامبر باشند از دل کفر و شرک بيرون آمدند و کسی که بدی را نبيند و نشناسد نمی نواند از آن مصون بماند.«جمعه12مهر1392ساعت 16:14:32»

نام:یاسر«جمعه12مهر1392ساعت 19:6:28»

با سلام و درود
ضمن تشکر از نظریه پردازان در این وبلاگ ، گریزی به بحث پیرامون عوامل طلاق زده و اظهار میدارم تنها عدم ارضای جنسی از سوی زوجین نمی تواند بطور صد در صد باعث طلاق گردد و فاکتور های دیگری در این مقوله نیز بایستی در نظر گرفت . میتوان از اعتیاد ، اقتصاد خانواده ، روابط خانوادگی و ..... و از همه مهمتر روابط احساسی بین زوجین را نام برد . سراغ دارم کسانی بوده اند که با عدم درک صحیح از روابط احساسی بین زوجین به مرز جدایی رسیده اند . خواندن کتابهای رمانتیک و فوق احساسی از نویسند گانی چون ....... طوری بر زوج متقابل اثر سوء گذارده بود که فکر میکرد زندگی همانی است که در کتابهای فوق احساسی به تصویر کشیده شده و طوری تحت تأثیرافکار و احساسات خود قرار میگرفت که واقعیت زندگی برایش تلخ جلوه میکرد و به آستانه ی جدایی میرسیدند که نهایتا ً با تلاش و شناخت از واقعیتهای زندگی روز مره به نقطه ی آگاهی دست پیدا کردند . پس این روی سکه را هم بایستی در نظر گرفت ومورد نقد و بررسی قرار داد . ایکاش بانوان ارزشمند این شهر در این عرصه و اظهار نظر پیش قدم شوند تا بتوان از نظریه آنان در جهت شناخت آسیب و معضل اجتماعی بهره برد . و تا بعد

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام.مطمئنا اينگونه است و تنها مورد اين مطلب نيست ، ان شاء الله مطالب ديگر نيز بررسی خواهيم نمود...«چهارشنبه17مهر1392ساعت 13:42:21»

نام:Adolf Ammar«چهارشنبه23بهمن1392ساعت 14:8:24»

سلام به هم مذهبان سنی من تازه با این سایت اشنا شدم از مدیر دخواست دارم در مورد مهار غریزه شهوت در زمان تجرد نیز مطالبی نیز بذارید

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام.البته راههايي همانند روزه و مشغول شدن به کارهای بسيار مشغول کننده و استفاده نکردن از برخی غذاها برای کاهش شهوت وجود دارد ولی به ياد داشته باشيم که خداوند شهوت را در وجودمان آفريده است تا تن به ازدواج دهيم و نسلمان گسترش يابد نه اينکه بتوانيم آن را از بين ببريم.«شنبه26بهمن1392ساعت 16:40:51»

نظر شما راجع به این مطلب:
نام شما:
وبسايت شما:
متن نظر:


=9+7
وبسايتهای برتر
مجتمع علمی فرهنگی سلطان العلماء بندرلنگه
نسيم
بیداری اسلامی
دخت کنگ
ديوان
مدرسه علوم دينی صلاح الدين ايوبی اروميه
مجد
کلگر
کنکاش
کنگستان
بانوی کنگی
مسجد جامع بندر کنگ
اعجاز علمی در قرآن و حديث
الحورویدیوهای مکه ومدینه واناشید اسلامی
زعفرون
آخرين ورود از:
بیداری اسلامی

آماربازديد
افرادآنلاين
آمريکا(4)
بازديدامروز:16
بازديدديروز:28
بازديدهفته قبل:230
بازديدكل:574796