امکانات سايت
کل مقالات
نظرات عمومی
اضافه نمودن وبسايت
کل وبسايتها
نظراتم دروبسایتهای ديگر
صفحه اصلی
فروشگاه شارژ

آخرين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
تآملي بر ابتداي سوره روم
صبر و اصلاح طلبی نه براندازی و تجزيه
ارزشت مساوی عملت
بازگشت دوباره جهنميان به دنيا
بدگويي خيالی
تعدد زوجات و طلاق
اعتياد و طلاق
ارتباط نامشروع
بی اعتمادی
پربيننده ترين مطالب:
بالاترين مجازات=بالاترين نعمت
دخالتهاي بيگانگان در خانواده
شناخت قبل از ازدواج
نظرات سه روزاخير
پرنظر ترين مطالب:
رفتاربا همسر|56نظر|
دخالتهاي بيگانگان در خانواده|39نظر|
شناخت قبل از ازدواج|31نظر|

مديريت:
خلفان نصيحت کن
ايميل:
khalfan@khalfan.ir
آخرين مراجعه
11بهمن1397ساعت 11:8:24
ورودمديريت:
نام:
رمز:

جرم به خاطر حق!«چهارشنبه22فروردين1386»تعداد بازديد:1150
وَلَا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآَنُ قَوْمٍ أَنْ صَدُّوکُمْ عَنِ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ أَنْ تَعْتَدُوا...(مائده -2)
دراین آیه دو قرائت صحیح وارد شده است: «إن صدوکم عن المسجد الحرام» و«أن صدوکم عن المسجد الحرام» که در یکی شرطیه ودر دیگری تعلیلیه است که معنای آنها اینچنین می شود:«ومبادا دشمنی قومی که شما را از مسجد الحرام باز می دارند به جرم تجاوز بکشاند»ودر قرائتی دوم:«ومبادا دشمنی قومی اگر چه شما را از مسجد الحرام باز دارند،شما را به جرم تجاوز بکشاند»که قراءت دوم با تأکید بیشتری می باشد.
گاهی اوقات ما فکر می کنیم که اگر دشمنی ما به خاطر رضای خدا باشد ودشمن توهینی به مقدسات ماکند هرچه برسر دشمن بیاوریم رواست در حالی که این مخالف آیه ی قرآن است وخداوند تأکید می کند که حتی اگر جرم دشمن بازداشتن ما از یکی از ارکان دینمان مانند حج باشد باز ما حق تجاوز بر او نداریم.
پس مواظب باشیم که زمانی که با دشمن مواجه شدیم وبراو مسلط گشتیم یاببخشیم ویا مقابله بمثل نماییم(فَمَنِ اعْتَدَى عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَى عَلَیْکُمْ) و مبادا از این پا فراتر نهاده و با ناحق به دفاع از حق بپردازیم.
نظرات فرستاده شده برای اين مطلب
نام:ابوعامر«يکشنبه5فروردين1386ساعت 23:44:49»

از زيارت وبلاگتان واقعا مسرور شدم
موفق باشي برادر
و باز هم منتظر نوشته هايت زيبايت خواهيم ماند

نام:شکوفه«پنجشنبه23فروردين1386ساعت 9:31:58»

سلام ...
وبلاگ بسيار زيبا و پر محتوا دارين ...
موفق باشيد ... در پناه حق

پاسخ مدير سايت:عليکم السلاممتشکرم شما موفق ومويد از جانب حق باشيد.«پنجشنبه23فروردين1386ساعت 10:5:29»

نام:شکوفه«شنبه25فروردين1386ساعت 2:51:16»

تنگ است بسي به سينه ام راه نفس
از بس که به راه حق نمي بينم کــــس
پر گشته جهـــــان سرار از ظلم و نفاق
اي پادشه عصــــــــــــر به فرياد برس

پاسخ مدير سايت:متشکرم.شعري زيبا که از دلي رنجوربرخاسته. چه مي توان کرد؟وظيفه ي خود را ادا کنيم وبا صبروشکيبايي منتظر ياري پادشاه زمين وزمان باشيم. أَمْ حَسِبْتُمْ أَنْ تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَلَمَّا يَأْتِكُمْ مَثَلُ الَّذِينَ خَلَوْا مِنْ قَبْلِكُمْ مَسَّتْهُمُ الْبَأْسَاءُ وَالضَّرَّاءُ وَزُلْزِلُوا حَتَّى يَقُولَ الرَّسُولُ وَالَّذِينَ آَمَنُوا مَعَهُ مَتَى نَصْرُ اللَّهِ أَلَا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِيبٌ (214بقره)«شنبه25فروردين1386ساعت 7:38:6»

نام:دیوان«سه شنبه28فروردين1386ساعت 8:36:38»

با سلام و خسته نباشيد خدمت برادر بزرگوار
به نكته خيلي ظريفي اشاره كرده ايد. متاسفانه امروزه به علت رشد روزافزون علم و سطحي نگري در اين باره مي بينيم كه اشتباهات زيادي رخ مي دهد. و همه در فكر نابودي دشمنان خود مي باشند. چه بسا طرف مقابل دشمن دين نباشد . و مخالف سياست دينداران باشد. آنان مخالفان خود را مخالف خدا خوانده و براي بقا خود ديگران را به نابودي مي كشانند. و چه بسا كساني هستند كه با عمليات انتحاري هموطنان و هم كيشان خود را به خاك و خون مي كشانندو خداوند در قرآن كريم مي فرمايد بگوئيد جزء خداي يكتا خدايي نيست تا رستگار شويد. پس رستگاري همه ما در طاعت از دستورات حق تعالي مي باشد.

پاسخ مدير سايت:عليكم السلام.به نکات جالبي اشاره فرموديد خصوصا:"...چه بسا طرف مقابل دشمن دين نباشد . و مخالف سياست دينداران باشد..."اما توجه داشته باشيم که علت اينها را رشد روزافزون علم نمي توانيم بدانيم ، بلکه برعکس ، اگر علوم انساني و در سرآمد آن علوم ديني با اين رشد روز افزون علوم تجربي همراه مي شدو بجاي آنکه جامعه استعدادهاي ضعيف خود را بسوي اين علوم سوق دهد، عقول برتر را به سوي آن سوق مي داد تمامي اين مشکلات حل شده بود، پس علت در خمودگي و عدم رشد علوم انساني در دهه هاي اخير است که سطحي نگري در تبع آن است.«سه شنبه28فروردين1386ساعت 8:41:40»

نام:دیوان«چهارشنبه29فروردين1386ساعت 9:52:23»

با سلام خدمت جناب آقاي نصيحت كن
با توجه به رشد روز افزون علم آگاهي هاي جامعه ارتقاء پيدا مي كند. و در سطح عمومي به يك بينش قابل تحسين نزديك مي گردند. و هر كدام نيز در زمينه هاي عالي در تخصصي مهارت پيدا مي كنند. اما برداشتها به تناسب علم جامعه زياد مي شود . چه بسيارند كساني كه اعلام مي دارند ، قوانين فلان براي 1400 سال پيش است و حال من تشخيص مي دهم فلان را انجام بدهم. اين فرد در زمينه ديني هيچ تخصصي ندارد. ولي با قرائتي از آن به خود اجازه مي دهد. احكام را تغيير دهد. شما مي توانيد اين موارد را در قشري كه خود را روشنفكر مي نامند به وفور بيابيد. گفته من انكار پيشرفت جامعه با سطح سواد نمي باشد. اما متاسفانه برداشتهايي كه در كنار آن پديد مي آيد . بسيار خواهند بود كه افراد عامي از آن در امان نخواهند بود. علم بايد با تقوي و رعايت حقوق تخصصي افراد همراه باشد . و هر كسي به خود اجازه ورود به حريم ديگري را ندهد. ( تحقيق كند و يافته هاي خود را با قرآن و سيره نبوي بسنجد و در صورت تطابق با آنان به آن عمل كرده و در غير اينصورت از آن دوري كند).

پاسخ مدير سايت:عليکم السلام ورحمة الله.خوشحالم که نظر خود را کامل و صحيح براي بنده تبيين نموديد.إن شاء الله در پست بعدي به بيان اين موضوع خواهم پرداخت.متشکرم.«چهارشنبه29فروردين1386ساعت 9:59:55»

نام:فاطمه«يکشنبه4اسفند1387ساعت 0:4:35»

عالي بود

نظر شما راجع به این مطلب:
نام شما:
وبسايت شما:
متن نظر:


=6+1
وبسايتهای برتر
مجتمع علمی فرهنگی سلطان العلماء بندرلنگه
نسيم
بیداری اسلامی
دخت کنگ
ديوان
مدرسه علوم دينی صلاح الدين ايوبی اروميه
مجد
کلگر
کنکاش
کنگستان
بانوی کنگی
مسجد جامع بندر کنگ
اعجاز علمی در قرآن و حديث
الحورویدیوهای مکه ومدینه واناشید اسلامی
زعفرون
آخرين ورود از:
بیداری اسلامی

آماربازديد
افرادآنلاين
آمريکا(2)
بازديدامروز:17
بازديدديروز:28
بازديدهفته قبل:230
بازديدكل:574797